MotoGP. Pagerinęs trasos rekordą, „pole“ Barselonoje iškovojo A. Espargaro

logo 2022 Birželio 04 d. 16:28, Aprilia Racing

Barselonoje, Ispanijoje, surengtoje „MotoGP“ kvalifikacijoje trasos rekordą pagerino ir „pole“ poziciją iškovojo „Aprilia“ komandos motociklininkas Aleixas Espargaro.

Po to, kai sportininkai antroje važiavimų dalyje įveikė savo pirmuosius greitus ratus, Mugelle vykusių lenktynių prizininkus Fabio Quartararo, Francesco Bagnaią ir A. Espargaro skyrė vos 0,012 sek.

Iki kvalifikacijos pabaigos likus 3 minutėms, vieną trasos ratą per 1 min. 38,787 sek. įveikė ir į pirmą vietą pakilo F. Bagnaia. Bet italas rezultatų lentelės viršūnėje išbuvo neilgai. Po minutės vieną ratą per 1 min. 38,742 sek. įveikė A. Espargaro.

F. Bagnaia paskutiniuoju bandymu dar bandė pagerinti savo rezultatą, bet „Ducati“ motociklininkui iki pirmosios pozicijos pritrūko 0,031 sek. Tuo tarpu čempionato lyderis F. Quartararo liko trečias.

Vietas antroje startinėje eilėje išsidalino „Ducati“ motociklais važiavę sportininkai. Ketvirtą ir šeštą startines pozicijas iškovojo „Pramac“ komandos motociklininkai - Johannas Zarco ir Jorge Martinas. Tarp jų įsiterpė praėjusį savaitgalį Italijoje „pole“ iškovojęs „Gresini“ atstovas ir čempionato naujokas Fabio Di Giannantonio.

Alexas Rinsas buvo greičiausias tarp „Suzuki“ motociklininkų. Ispanas užfiksavo septintą rezultatą. A. Rinsui iki šeštos vietos pritrūko vos 0,003 sek.

Antrasis „Aprilia“ komandos sportininkas Maverickas Vinalesas buvo greičiausias pirmoje kvalifikacijos dalyje, o antroje užfiksavo aštuntą rezultatą.

Likusias pozicijas greičiausiųjų dvyliktuke išsidalino Luca Marini (VR46), Polas Espargaro („Honda“), Jackas Milleris („Ducati“) ir pirmoje kvalifikacijos dalyje dalyvavęs Takaaki Nakagami (LCR).

Kol kas daugiausiai taškų tarp naujokų iškovojęs Marco Bezzecchi kvalifikacijoje liko tryliktas, o šiemet jau ne vieną pergalę iškovojęs Enea Bastianini - keturioliktas.

Nesėkmingai diena susiklostė Alexui Marquezui. Ispanas ketvirtose treniruotėse krito nuo motociklo paskutiniame trasos posūkyje ir po incidento atsidūrė medicinos centre. Sportininkas buvo priverstas praleisti kvalifikaciją ir kol kas nėra aišku ar galės startuoti rytojaus varžybose.

Sekmadienį vyksiančios „MotoGP“ lenktynės prasidės 15:00 val. Lietuvos laiku.