MotoGP. Staigmena Mugelle - „pole“ iškovojo F. Di Giannantonio

logo 2022 Gegužės 28 d. 16:42, Gresini Racing

Mugello trasoje surengtoje „MotoGP“ kvalifikacijoje netikėtai „pole“ poziciją iškovojo „Gresini“ komandos motociklininkas ir čempionato naujokas Fabio Di Giannantonio, greičiu pranokęs du VR46 ekipos sportininkus - Marco Bezzecchį ir Lucą Marinį.

Kvalifikaciniai važiavimai vyko permainingomis oro sąlygomis. Po to, kai trasą užklupo lietus, vėliau sąlygos ėmė gerėti, trasos danga džiūti.

Vos prasidėjus antroji kvalifikacijos dalis greitai buvo sustabdyta, kai į trasą išvažiavęs Marcas Marquezas krito nuo motociklo antrame posūkyje.

Pirmoje kvalifikacijos dalyje turėjęs dalyvauti F. Di Giannantonio buvo greičiausias, kai pratęsus važiavimus sportininkai įveikė pirmuosius greitus ratus. Kurį laiką neatrodė, jog italas gali pateikti staigmeną, nes jo rezultatą pagerino ne vienas varžovas, o pats „Gresini“ motociklininkas nukrito į aštuntą vietą.

Važiavimų pabaigoje, kai beveik visi sportininkai užbaigė savo greituosius ratus, F. Di Giannantonio užfiksavo geriausią rezultatą, 1 min. 46,156 sek., ir vos 0,088 sek. pranoko antroje vietoje likusį M. Bezzecchį, kuris kvalifikacijoje buvo greitesnis už komandos draugą L. Marinį.

Tai buvo tik antras kartas šiemet, kai F. Di Giannantonio pateko į antrą kvalifikacijos dalį. Iki šiol geriausias italo rezultatas buvo iškovota 11-a startinė vieta.

Pirmas penkias startines vietas iškovojo sportininkai, važiavę su „Ducati“ motociklais. Johannas Zarco užfiksavo ketvirtą rezultatą, o Francesco Bagnaia liko penktas.

Čempionate pirmaujantis Fabio Quartararo iškovojo šeštą startinę poziciją, o treniruotėse buvęs greitas Aleixas Espargaro liko septintas.

Tarp sportininkų, važiavusių „Honda“ motociklais, geriausiai pasirodė LCR atstovas Takaaki Nakagami. Japonas greičiu pranoko devintoje vietoje likusį gamyklinės „Honda“ komandos sportininką Polą Espargaro. O M. Marquezas liko dvyliktas.

Kitas „Gresini“ komandos sportininkas, šiemet jau spėjęs iškovoti ne vieną pergalę, Enea Bastianini užfiksavo dešimtą rezultatą ir už savęs paliko Jorge Martiną ir jau minėtą M. Marquezą.

„MotoGP“ lenktynės Mugello trasoje, Italijoje, prasidės sekmadienį 15:00 val. Lietuvos laiku.