O. Piastris: noriu siekti savo tikslų

O. Piastris: noriu siekti savo tikslų
logo 2023 Lapkričio 12 d. 14:21, Getty Images/Red Bull Content Pool nuotr.

McLaren“ lenktynininkas Oscaras Piastris pokalbyje su „Speedcafe“ pasakojo apie savo debiutinį sezoną, iki kurio pabaigos liko tik du etapai. Šie metai jaunajam australui klostėsi skirtingai ir ne viskas buvo taip, kaip lenktynininkas norėjo, bet palaipsniui buvo kaupiama patirtis ir žinios, be to, jis kelis kartus užlipo ant podiumo.

 • Kiek vilčių suteikia pažanga, kurią jums pavyko padaryti sezono metu ir su kokiomis nuotaikomis ruošiatės 2024 metams?

 • Manau, kad buvo labai malonu matyti, kokį efektą mÅ«sų mašinai atnešÄ— techniniai atnaujinimai: kai tik Silverstouno etape mano bolide atsirado pirmasis atnaujinimų paketas, vaizdas iš karto pasikeitė į gerąją pusę, o problemos, su kuriomis susidÅ«rėme sezono pradžioje, liko praeityje. Šios permainos į gerąją pusę teikia vilčių, kadangi tai reiškia, kad mašinos modernizacija yra patvirtinama rezultatais trasoje ir tikėsimės, kad kitais metais ši tendencija išsilaikys. MÅ«sų pažangos tempai džiugina. Net mes patys buvome nustebę, kad bolidas turėjo gerą tempą net tose trasose, dėl kurių mes nebuvome užtikrinti, kad jos tiks MCL60 automobiliui. Tai dar viena priežastis atsargiam optimizmui kitą sezoną.

 • Pamirškime, kad iki sezono pabaigos dar du etapai – ar sezonas jums atitiko lÅ«kesčius, ar viršijo juos?

 • Manau, kad kiekvienas sportininkas visada nori pasiekti daugiau. Taip jau mes esme užprogramuoti, bet žinoma, visada bÅ«na momentų, kuriuos nori pagerinti. Iš pat pradžių buvo aišku, kad vyks intensyvus mokymosi procesas, nes man šiemet buvo labai daug kas nauja – naujos trasos, nauja komanda, nauji specialistai. Kartu buvo ir nemažai puikių momentų, pavyzdžiui, pergalė sprinte ir antra vieta Katare, mano pirmasis podiumas „Formulėje-1“ Japonijoje ir antra vieta sprinte Spa. Prie panašių momentų priskiriu ir lenktynes Silverstoune, kur aš praradau galimybę užlipti ant podiumo, į priekį praleisdamas Lewisą Hamiltoną, bet tik todėl, kad saugos automobilis trasoje pasirodė labai netinkamu momentu. Bet aišku, kad aš šiais metais labai daug ko išmokau.

 • Vyrauja nuomonė, kad jÅ«sų debiutinis sezonas F-1 yra panašus į debiutinius L. Hamiltono metus. Kaip reaguojate į tokį palyginimą?

 • Jei atvirai, aš į tai bandau visai nekreipti dėmesio. Žinoma, malonu sulaukti pripažinimo ir palaikymo ir už tai esu dėkingas. Bet tai ir viskas: nors per socialinius tinklus gaunu labai daug palankių žinučių, stengiuosi jas kuo mažiau skaityti. Galų gale aš pats sau keliu tam tikrus uždavinius ir žinau, kada gerai susitvarkau su darbu, o kada ne viską padarau. Todėl stengiuosi siekti savų tikslų. Be to, Hamiltono debiuto laikais buvo visai kitas reglamentas bandymams, taip pat nebuvo jokių sprinto lenktynių, todėl viską realiai palyginti yra neįmanoma.

 • Andrea Stella ir Zakas Brownas visada apie jus palankiai atsiliepia. Kiek tai jums yra svarbu?

 • Zakas ir Andrea labai palankiai žiÅ«ri į mane ir kai aš tik atėjau į „McLaren“, mane čia fantastiškai šiltai priėmė. Nuo pat pirmos dienos „McLaren“ bazėje pasijutau tarsi namie. Pasitikėjimas, kuris man buvo suteiktas ir jų noras pratęsti su manimi kontraktą iki 2026 metų suteikia man užtikrintumo. Labai svarbu, kad Andrea turi milžiniškos techninės patirties ir pirmaisiais metais bendrauti su tokio lygio specialistu – didelis pranašumas. Man patinka dirbti ties su juo, tiek su Zaku.

 • JÅ«s jau išbandėte Las Vegaso trasą simuliatoriuje, ką apie ją galvojate?

 • Ten gana ilgas ratas – manau, kad ilgesnis ratas yra tik Spa ir Džedoje. Taip pat ten gana ribota konfigÅ«racija su ilgomis tiesiosiomis atkarpomis ir labai greitomis sekcijomis. Manau, ši trasa bus labai greita, nes mašinos aerodinaminis reguliavimas čia panašus kaip Monzoje ir Spa, taigi greičiai čia bus dideli. Sunku pasakyti, kaip mums ten seksis, bet kol neišvažiuosime į treniruotes realioje trasoje, tai nepajusime jos pobÅ«džio, bet tikiuosi, kad mes gerai pasirodysime Las Vegase.

 • Jei netaptumėt „Formulės-1“ pilotu, kokią kitą profesiją pasirinktumėte?

 • Manau, kad aš užsiimčiau tuo, kas susiję su inžinerine sritimi. Mokslo metais aš visada domėjausi techniniais mokslais, todėl gali bÅ«ti pasirinkčiau sferą, susijusią su automobiliais. Man patinka krapštytis su technika, patinka analitinis technikos tobulinimo procesas, kai stengiesi pasiekti, jog mašina dirbtų geriau ir bÅ«tų efektyvesnė.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Andrius/Loreta 0
2. molinis_e 0
3. Aušrius Kučinskas 0
4. tukas21 0
5. monkeyking 0