Padangų paskirstymas sprinto lenktynėms

Padangų paskirstymas sprinto lenktynėms
logo Balandžio 28 d. 12:40, Sauber

„Pirelli“  paskelbė, kaip bus dirbama su padangomis tuose etapuose, kuriuose numatytos sprinto lenktynės.

Kiekvienas pilotas per tokį savaitgalį turės po 12 komplektų „slick“ tipo padangų, kai per įprastus GP jis jų gauna po 13 komplektų. Tai bus:

  • 6 komplektai minkštųjų
  • 4 komplektai vidutinių
  • 2 komplektai kietųjų.

Be to, kiekvienas lenktynininkas gaus po 4 komplektus tarpinių ir 3 komplektus lietaus padangų, kaip ir per įprastinius etapus. Kiekvienas pilotas turės teisė panaudoti papildomas tarpines padangas, jei 1, 2 treniruotės arba kvalifikacija vyks ant šlapios kelio dangos. Dar vienas komplektas tarpinių padangų galės būti panaudojamas, jei sprinto lenktynės vyks drėgnomis oro sąlygomis.

Taisyklės su sprinto savaitgaliais dar iki gali nėra patvirtintos, tačiau dabar viskas atrodytų maždaug taip:

Penktadienį per vienos valandos treniruotę kiekvienas lenktynininkas privalo panaudoti du padangų komplektus (bet kurios sudėties) ir sugrąžinti „Pirelli“ vieną komplektą`po sesijos. Šeštadienį valandos treniruotėje pilotas galės naudoti kiek tik nori padangų komplektų – iš tų, kuriuos jis turi savo žinioje.

Kvalifikacijoje galima naudoti tik minkštąsias padangas – ne daugiau kaip penkis komplektus. Vieną iš jų galima naudoti tik kvalifikacijos finale (jei sportininkas į jį pateko). Nė vienas iš lenktynininkų neprivalės sekmadienį per GP startuoti su tomis padangomis, su kuriomis jis parodė geriausią laiką antroje kvalifikacijos dalyje. Visi lenktynininkai galės laisvai rinktis padangas startui GP lenktynėse sekmadienį.

Sprinto lenktynėse pilotai padangas galės rinktis laisvai. Po lenktynių jie turės grąžinti „Pirelli“ po vieną komplektą, su kuriuo buvo nuvažiuota daugiausiai ratų. Sprinto lenktynėse nebus privalomo sustojimo boksuose. Jei šios varžybos vyks ant šlapios dangos, pilotas privalės grąžinti „Pirelli“ lietaus arba tarpines padangas. „Pirelli“ pakeis jas papildomu komplektu lietaus arba tarpinių padangų.

Per sekmadienio lenktynes sportininkai galės startuoti su bet kokiomis padangomis, kurias jie pasirinks, bet būtinas vienas sustojimas ir reikalavimas panaudoti bent du skirtingus padangų mišinius pasiliks. Liks galioti ir taisyklė, kad kiekvienas lenktynininkas turi išsaugoti lenktynėms du privalomus komplektus, kuriuos yra nurodžiusi „Pirelli“.


Komentarai (0)
×

TOP naujienos