Per žiemą motorai gavo papildomos galios (2)

Per žiemą motorai gavo papildomos galios
logo Sausio 18 d. 19:01, Daimler

Iki naujojo sezono žiemos bandymų pradžios liko tik penkios savaitės – dabar komandos yra aktyvioje naujųjų bolidų konstravimo fazėje, po kurios prasidės naujos technikos pristatymai ir pirmieji važiavimai filmavimo dienų formate. Tačiau visa tai – apie naujas važiuokles.

Tačiau ir pasaulio čempionato motoristai nesėdi sudėję rankų. Nors reglamentas ir draudžia modernizuoti jėgos agregatus, padidinti jų našumą galima – panaudojant pilkąją sritį reglamente, leidžiančią tobulinti jėgainę dėl patikimumo.

Italijos laikraštis „Gazzetta dello Sport“ parašė, kiek konkretūs gamintojai padidino jėgos agregatų pajėgumą lyginant su praėjusiu sezonu.

Pagal italų publikaciją, „Ferrari“ galią pavyko padidinti 30 AG, „Mercedes“ - 16 AG, o „Red Bull“/ „Honda“ - 10 AG.

„Ferrari“ atveju toks galios padidėjimas yra gana natūralus – praėjusiame sezone komandai teko mažinti variklio galią po kelių techninių gedimų pirmoje čempionato pusėje.

„Mercedes“ pavyko žengti žingsnį į priekį sumažinus trintį variklio cilindruose: partneriai iš „Petronas“ paruošė naują alyvos ir tepimo medžiagų specifikaciją, kurie duos nemažą efektą.

Tuo tarpu „Renault“, sprendžiant iš „Gazzetta“ straipsnio, žiemą dirba ties patikimumo didinimu. Ekspertų vertinimu, variklio galia pasiliko ta pati, tačiau jo patikimumas padidėjo gerokai, todėl gedimų naujame sezone bus gerokai mažiau.

Anksčiau buvo rašyta, kad „Ferrari“ jėgos agregato galios padidėjimas 30 AG yra smarkiai perdėtas. Tačiau lyginant su 2022 m. pabaiga, ekspertų vertinimu, Skuderijos motoras pagerėjo apie 15 AG – ir tai yra realus pasiekimas.Komentarai (2)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Klepsidra
IP: 8d73ada | 01/20 16:17 Atsakyti
pradekim nuo to, kad "Pagal italų publikaciją, „Ferrari“ galią pavyko padidinti 30 AG" yra wishful thinking. Manoma, kad Ferrari variklis buvo 15AG ar pan prisuktas tai tas 30AG yra tai, kas buvo rezerve + ka kazkiek atrado, kad bendram paveiksle bus panasiai, kaip pas kitus
F-Fanas-1
IP: 07a42cc | 01/18 20:26 Atsakyti
Kažin kiek ta galia padidėjo nuo 2014? 200 kokius padarė motoristai turbūt :)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas