Pirmadienis Lietuvoje: nuo šiandien didėja automobilių taršos mokestis

Pirmadienis Lietuvoje:  nuo šiandien didėja automobilių taršos mokestis
logo 2021 Sausio 12 d. 20:45, Pexels.com

Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatymas numato, kad tokio mokesčio dydžiai yra indeksuojami kiekvienais metais. Tai daroma pasibaigus kalendoriniams metams, taikant indeksavimo koeficientą. Jis nustatomas pagal Lietuvos statistikos departamento apskaičiuotą ir Oficialiosios statistikos portale paskelbtą mokestinių metų vartotojų kainų indeksą (VKI) jį dalijant iš šimto. 

Pirmadienį ryte, atnaujinus  duomenis, Lietuvos statistikos departamentas Oficialiosios statistikos portalas paskelbė mokestinių metų VKI motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio dydžiams indeksuoti. Jis nustatytas mokestinių metų gruodžio mėnesio kainas palyginus su 2019 metų gruodžio mėnesio kainomis ir siekia 100,2. Tai reiškia, kad įstatyme numatyti mokesčio dydžiai bus dauginami iš 1,002 indeksavimo koeficiento.

Mokesčio dydžiai kis nežymiai – nuo 0,03 Eur iki 1,08 Eur. Tai priklausys nuo automobilio išmetamo CO2 kiekio ir degalų rūšies. Pavyzdžiui, jei benzinu varomo automobilio išmetamas CO2 yra 165 g/km, įstatyme numatytas mokesčio dydis siekia 60 Eur. Jį padauginus iš 1,002 indeksavimo koeficiento, mokesčio dydis bus 60,12 Eur. Taigi, pokytis – 0,12 Eur

AUTOMOBILIŲ TARŠOS SKAIČIUOKLĖ -  AUTOMOBILIO REGISTRACIJOS MOKESTIS


Nuo 2020 liepos 1 dienos į  mokesčio apskaičiavimo bazę yra įtrauktas CO2 išmetimo faktorius ir tranporto priemonės naudojamas degalų tipas. Norint išvengti mokesčių reikėtų rinktis tokį automobolį, kurio CO2 emisija neviršija 130 g/km. Skaičiuojama, kad naujasis mokestis palietė 9 iš 10-ies automobilį pirkti nusprendusius vairuotojus.

Nuo šių dviejų faktorių priklausomą registracijos mokesčio dydį galite sužinoti automobilio taršos mokesčio skaičiuoklėje.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. smash1981 0
2. Raime 0
3. Rimantas Sagatas 0
4. Mindaugas Riškus 0
5. Simas Gendvilas 0