Prieš 15 metų S. Vettelis galėjo pasirašyti kontraktą su „Honda“

Prieš 15 metų S. Vettelis galėjo pasirašyti kontraktą su „Honda“
logo 2022 Rugpjūčio 10 d. 13:49, Getty Images

Šiam sezonui pasibaigus Sebastianas Vettelis užbaigs karjerą „Formulėje-1“. Keturiskart pasaulio čempionui prieš mėnesį sukako 35 metai, o savo pirmąjį GP jis nuvažiavo 2007 metais „BMW Sauber“ komandos sudėtyje ir tada uždirbo pirmą prizinį tašką už 8 vietą.

Otmaras Szafnaueris yra vienas iš tų žmonių, kuris pakvietė Sebastianą į „Aston Martin“ komandą, kurioje vokiečių sportininkas lenktyniauja dabar, tačiau pasirodo, kad tai buvo ne pirmasis Szafnauerio bandymas pasirašyti kontraktą su Sebu.

„Aš pažįstu jį dar nuo to laikų, kai jam buvo 18 ar 19 metų, - pasakojo amerikiečių vadybininkas, kuris tuo metu buvo „Honda Racing“, japonų kompanijos lenktynių padalinio viceprezidentu. - Aš tada dirbau „Honda Racing“, Sebas vieną kartą priėjo prie manęs ir pasakė: „Aš dabar turiu dviejų savaičių langą, kurio metu nesu susijęs jokias sutartiniais įsipareigojimais nei su „Red Bull“, nei su BMW. Gal būt jūs esate suinteresuoti bendradarbiavimu su manimi?

Ką sugeba Vettelis, tuo metu dar nebuvo labai aišku, bet aš pagalvojau: „Taip, šis vaikinas yra greitas. Ir dvi savaites bus be kontrakto...“

Todėl pakalbėjau su „Honda“ koncerno sporto vadovais ir jiems pasakiau: „Mes turime dvi savaites kontraktui su S. Vetteliu pasirašyti“.

Vokiečių leidinys „Auto Bild“ rašo, kad šis pokalbis įvyko 2007 m. po S. Vettelio debiuto JAV GP etape ir prieš pirmąsias jo lenktynes už „Toro Rosso“ , kurios įvyko Vengrijoje. Galiausiai Sebastianas pasirinko bendradarbiavimą su „Red Bull“. Yra žinoma, kad „Honda“ gamyklinės komandos sudėtis, kurioje lenktyniavo Jensonas Buttonas ir Rubensas Barrichello, nepasikeitė ir 2008 metais.

Vettelis Szafnaueriui paliko didelį įspūdį ir per tą laiką dabartinio „Alpine“ komandos vadovo požiūris į vokietį nepasikeitė: „Jis yra puikus vaikinas. Ir kai pranešė apie pasitraukimą, aš jam paskambinau ir palinkėjau sėkmės. Nors jis dabar ir užbaigs karjerą, esu įsitikinęs, jog jis suras sau tinkamą užsiėmimą. Jei susipažinsite su Sebastianu iš arčiau, tai suprasite, koks nuostabus ir geras žmogus jis yra.

Galiu papasakoti, kad pandemijos metu jis labai nenorėjo apsistoti viešbučiuose, kur užsikrėtimo rizika būdavo didelė. Todėl, būdamas Anglijoje, jis apsistodavo pas mane namie ir kiekvieną kartą atveždavo duonos, kurią Šveicarijoje kepa jo šeima.

Iki šiol prisimenu, kaip mano vaikai su juo susipažino. Labiausiai jiems patiko Sebastiano atvežta duona, kuri visada būdavo šviežia. Tai nuostabu, kas galėtų panašiai pasielgti?“

Sebastianas Vettelis
Pilotas: Sebastianas Vettelis 2024 sezono taškai: 10
Komanda: Aston Martin Amžius: 36 m.
Plačiau


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. sidlauskis 0
2. CifrOoZ 0
3. pavojus 0
4. ramudu 0
5. vytukas1977 0