Rekordai, kuriuos šiemet dar gali pagerinti M. Verstappenas

logo 2022 Rugsėjo 21 d. 12:33, Pirelli

Jei šių metų sezonas prasidėjo atkaklia kova tarp Charleso Leclerco ir Maxo Verstappeno, bet dabar turbūt niekas neabejoja, kad olandas nesunkiai iškovos savo antrąjį čempiono titulą.

M. Verstappeno persvara prieš artimiausią varžovą yra tokia didelė, kad sportininkas čempiono titulą gali užsitikrinti iki sezono pabaigos likus penkiems etapams. Olandas gali ne tik tapti čempionu, bet to pačiu pagerinti ir ne vieną rekordą.

Daugiausiai iškovotų taškų

Tam, kad M. Verstappenas iškovotų daugiausiai taškų per vieną sezoną, jam nebūtina nugalėti visose likusiose šių metų lenktynėse.

Nepanašu, kad olandui bus labai sunku šį rekordą pagerinti. Pakanka prisiminti paskutines penkias lenktynes, kuriose M. Verstappenas iškovojo 127 taškus iš 130 galimų.

Kol kas rekordas priklauso Lewisui Hamiltonui. „Mercedes“ sportininkas 2019 metais iškovojo 413 taškų. Iki šių metų sezono pabaigos dar liko šešios lenktynės. Nepamirškite sprinto Brazilijoje. O M. Verstappenas jau yra iškovojęs 335 taškus.

Didžiausia persvara prieš varžovą

Su laiku keitėsi taškų sistema bei taškų skirtumas, tarp pirmoje ir antroje vietoje finišavusių sportininkų. Tad įgyti didesnę persvarą prieš varžovą tapo lengviau.

Kol kas didžiausios persvaros rekordas priklauso Sebastianui Vetteliui. Vokietis 2013 m. sezoną pradėjo ne itin lengvai. Jis buvo vienas iš keturių sportininkų, kuris nugalėjo per pirmas šešias lenktynes. Bet antroje pusėje tiek S. Vettelis, tiek „Red Bull“ buvo nesustabdomi. Galų gale vokietis persvarą prieš Fernando Alonso padidino nuo 28 taškų iki 155 taškų.

Dabar čempionate pirmaujantį M. Verstappeną ir antrą vietą užimantį Charlesą Leclercą skiria 116 taškų.

Daugiausiai pergalių per vieną sezoną

Daugiausiai pergalių, 13, yra iškovojęs Michaelis Schumacheris. Vokietis šį rekordą pasiekė 2004 metais, kuomet sezoną sudarė 18 etapų.

M. Verstappenas šiemet nesunkiai gali pagerinti šį rekordą, nes jau yra iškovojęs 11 pergalių. Olandas taip pat gali pakartoti tai, ką pavyko padaryti M. Schumacheriui - iškovoti 13 pergalių per 18 lenktynių.

Daugiausiai greičiausių ratų

M. Verstappenas gali įveikti daugiausiai greičiausių ratų per vieną sezoną. Tiesa, šį rekordą pagerinti bus sunku.

Olandas kol kas yra užfiksavęs penkis greičiausius ratus - daugiausiai tarp visų dalyvių. Bet mažai tikėtina, jog M. Verstappenas pagerins ar bent pakartos Michaeliui Schumacheriui ir Kimi Raikkonenui priklausantį rekordą. Pastarieji du per vieną sezoną yra užfiksavę 10 greičiausių ratų.

Ilgiausia pergalių serija

Prireikė šešių dešimtmečių, kol vienam iš F-1 lenktynininkų pavyko pagerinti Alberto Ascari rekordą. Startavęs 1952 m. Belgijos GP, sportininkas iškovojo devynias pergales iš eilės.

2013 m. šį rekordą pakartojo S. Vettelis, kuris su „Red Bull“ automobiliu taip pat nugalėjo devyniose lenktynėse iš eilės.

Šiemet „Red Bull“ ir vėl dominuoja, o M. Verstappenas jau yra iškovojęs penkias pergales iš eilės.

Sportininkas šiemet jau sugebėjo nugalėti startavęs iš septynių skirtingų pozicijų, o tai jau rekordas.

Rekordas, kurio nepagerins

Nors M. Verstappenas gali užsitikrinti čempiono titulą anksčiau laiko, jis tikrai nepagerins vieno rekordo - anksčiausiai iškovoto čempiono titulo.

Olandas čempiono titulą gali greičiausiai užsitikrinti kitose lenktynėse, kurios mėnesio gale vyks Singapūre.

Rekordas priklauso M. Schumacheriui, kuris 2002 m. čempiono titulą užsitikrino liepos 21 dieną! Tai anksčiausiai iškovotas titulas tiek pagal datą, tiek pagal likusių lenktynių iki sezono pabaigos skaičių. Tuomet iki sezono galo buvo likusios 6 lenktynės.