S. Domenicali: 2021 m. finalas Abu Dabyje nepakenkė F-1 įvaizdžiui

S. Domenicali: 2021 m. finalas Abu Dabyje nepakenkė F-1 įvaizdžiui
logo 2022 Rugpjūčio 25 d. 11:16, Red Bull Content Pool / Getty Images

Daug diskusijų sukėlęs praėjusių metų F-1 finalas Abu Dabyje nepakenkė čempionato įvaizdžiui. Taip teigia „Formulės-1“ vadovas Stefano Domenicali.

Vidutiniškai 107 milijonai žmonių tiesiogiai stebėjo paskutines praėjusių metų sezono lenktynes. Tačiau daugelis turbūt nesitikėjo, jog jų pabaiga sukels tiek daug diskusijų, kurios netyla iki šiol.

Po varžybų pralaimėjusi „Mercedes“ pateikė protestą, o vėliau ketino pateikti ir apeliaciją, bet šios minties atsisakė.

FIA atliko tyrimą dėl lenktynių pabaigoje lenktynių direktoriaus Michaelo Masi priimtų sprendimų. Federacija pripažino, jog buvo padaryta „žmogiškų klaidų“. M. Masi turėjo palikti lenktynių direktoriaus postą. Tiek jis, tiek avariją lenktynių pabaigoje patyręs Nicholas Latifi sulaukė įžeidžiančių ir grasinančių žinučių.

Nepaisant kilusio skandalo, S. Domenicali teigia, kad tai, kas nutiko pernai Abu Dabyje, nepakenkė F-1 įvaizdžiui.

„Kalbant apie įvaizdį, tai lyg pasaulio futbolo čempionato finalas, kurio metu teisėjas padaro klaidą ir skiria baudinį, nors neturėjo jo skirti. Nemanau, kad tai pakenkė mūsų reputacijai, nes tokių dalykų pasitaiko“, - sakė F-1 vadovas.

„Kalbant atvirai, matau, kad FIA į tai žiūri labai rimtai, tad federacija ėmėsi veiksmų, kad pagerintų sistemą. Tačiau galiausiai visų F-1 lenktynėse dalyvaujančių žmonių rezultatai yra susiję su jų asmeniniais gebėjimais, įgūdžiais, gerais sprendimais ar klaidomis. Taip yra ir bus kiekvienoje sporto šakoje.“

„Ką galiu pasakyti, nes kitaip nebūčiau šioje pozicijoje, tai, jog nemanau, kad kas nors ką nors daro specialiai, jog būtų prieš ką nors nusiteikęs. Su tuo negalėčiau susitaikyti, nes jei man kiltų bent menkiausia abejonė, manęs čia nebūtų.“

„Galima padaryti klaidų, taip, 100 proc. Galima sakyti, kad klaidas daro komandos ar lenktynininkai, visi tai daro. Tačiau nenoriu vertinti to, kas galėjo būti, dėl asmeninės vizijos kažko, kas įvyko.“

S. Domenicali mano, kad augantis F-1 populiarumas rodo, kad čempionatas tinkamai susitvarkė su skandalu, kilusiu praėjusių metų pabaigoje.

„Jei pažvelgtumėte į tai, ką turime šiais metais, tai skaičiai yra milžiniški. Taigi, jei tai būtų taip neigiama, nematyčiau tokio skaičiaus žmonių, kurie atvyksta į lenktynes ar seka visur pasaulyje. Nuo Belgijos iki pat sezono pabaigos visi „Grand Prix“ bilietai yra išparduoti.“

„Taigi, Belgijoje kiekvieną dieną bus daugiau nei 120 tūkst. žmonių. Zandvoorte, galite įsivaizduoti, tiek pat. Monzoje parduota daugiau nei 250 tūkst. bilietų. Singapūre bilietai išparduoti. Taigi, tikrai tikiuosi, kad mūsų laukia puikios lenktynės ir puiki antroji sezono dalis.“

Iki sezono pabaigos likus devynioms lenktynėms, čempiono titulą ginantis Maxas Verstappenas pirmauja čempionate ir 80 taškų lenkia antrą vietą užimantį Charlesą Leclercą. Tad daugelis abejoja, kad ir šiais metais paskutinėse lenktynėse pamatysime atkaklią kovą dėl čempiono titulo.

„Žvelgiant iš komercinės pusės, labai norėčiau dar vieno sezono, kai viskas sprendžiasi paskutinėse lenktynėse, tik su mažiau konfrontacijos. Tai būtų fantastiška. Taip, 80 taškų persvara yra didžiulė. Bet F-1, galiu tai pasakyti iš savo asmeninės patirties, niekada nesakyk niekada.“

S. Domenicali praeityje vadovavo „Ferrari“ komandai, kurios lenktynininkas Kimi Raikkonenas 2007 m. sugebėjo iškovoti čempiono titulą.

„Prisiminkite 2007 metus. Iki sezono pabaigos likus dvejoms lenktynėms, atsilikinėjome 17 taškų. Kimi sugebėjo iškovoti čempiono titulą Brazilijoje. Niekas to nesitikėjo. Suprantu, kad dabar skirtumas yra didžiulis, bet nematau priežasties, dėl kurios „Ferrari“ vėl negalėtų stoti į kovą su „Red Bull“.

„Red Bull“ yra labai stipri komanda. „Mercedes“ vis demonstruoja geresnę formą. Tačiau vienintelis dalykas, kurį galiu pasakyti, nes dėl savo pozicijos, kaip suprantate, negaliu nieko komentuoti, yra tai, kad jie neturėtų pasiduoti iki paskutinės akimirkos. Nes antroje sezono pusėje, esu įsitikinęs, sulauksime daug netikėtumų visais aspektais. Taigi klaidos, patikimumo problemos, oro sąlygos, kas žino?“Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 2883
2. redworm 2851
3. Valerijonas 2848
4. berta 2847
5. Valode 2778