„Formulės 1“ generalinis direktorius Stefano Domenicali ragina sirgalius neskubėti panikuoti dėl 2026 metų techninio reglamento pokyčių ir tikina, kad sporto vadovybė kartu su Tarptautine automobilių federacija (FIA) bei komandomis yra pasirengusi spręsti visus galimus nesklandumus.
Nuo 2026-ųjų įsigaliosiantys pakeitimai numato iš esmės atnaujintas jėgaines – gerokai galingesnį elektrinį variklį ir 100 proc. tvarius degalus. Planuojamas beveik 50/50 santykis tarp elektros ir vidaus degimo energijos. Šie pokyčiai jau pritraukė naujus gamintojus – prie projekto jungiasi Audi, „General Motors“ ir „Ford“, o „Honda“ apsisprendė sugrįžti, nors anksčiau buvo paskelbusi apie pasitraukimą.
Vis dėlto ikisezoninių bandymų metu Bahreine išryškėjo ir pirmieji iššūkiai. Komandos susidūrė su energijos trūkumu – bolidams ne visuomet pakako galios visą ratą važiuoti maksimaliu tempu. Kai kurie lyderiai taip pat išreiškė nepasitenkinimą dėl agresyvesnių energijos rekuperacijos sprendimų, kurių reikalauja naujosios jėgainės.
Be to, pasigirdo abejonių dėl galimų saugumo aspektų bei lenkimų skaičiaus – baiminamasi, kad tiesiosiose bolidams gali pritrūkti energijos efektyvioms atakoms. Spėjama, jog tokie iššūkiai gali būti dar ryškesni kai kuriose trasose, pavyzdžiui, Melburno „Albert Park“ žiede, kuriame startuos 2026 m. sezonas.
Tačiau S. Domenicali nemato pagrindo dramatizuoti situacijos.
„Nesuprantu, iš kur kyla visa ši panika. Mūsų laukia įspūdingos lenktynės ir daug veiksmo“, – teigė jis.
Italas pabrėžė, kad „Formulės 1“ komisijoje jau vyko atviros diskusijos dėl galimų sprendimų, susijusių su energijos balansu, ir dar prieš sezono pradžią planuojamas papildomas susitikimas. Anot jo, svarbiausia – vengti skubotų išvadų.
„Kai tik įsigalioja naujas reglamentas, visuomet atsiranda abejonių, kad viskas yra blogai. Tačiau mes tik pradedame naują etapą. Jei kažką reikės pakoreguoti, tai padarysime kartu su FIA ir komandomis“, – aiškino jis.
S. Domenicali taip pat atmetė nuogąstavimus, kad naujieji bolidai taps mažiau įspūdingi. Jo teigimu, stebint automobilius trasoje Bahreine nebuvo juntamo skirtumo nei greičio, nei garso prasme.
„99,9 proc. sirgalių nepajus jokio skirtumo. Tai vis tiek bus neįtikėtinas reginys. O jei kažką reikės patobulinti – turime mechanizmus ir žmones, kurie gali tai padaryti“, – sakė S. Domenicali.
„Formulės 1“ vadovas įsitikinęs, kad sportas gebės prisitaikyti prie naujų techninių iššūkių ir išlaikyti aukščiausio lygio reginį tiek trasoje, tiek už jos ribų.

F-1 žmonės žiūri net tik dėl varikliu, bet ir dėl pilotu. išvar... skaityti daugiau
technine puse jo nedomina - ten FIA reikalai. is komercines puses jam ... skaityti daugiau
Di Grassi, Buemi, De Vriesas, Vergne'as, Drugovichius, Wehrleinas
Chat GPT ir daugiau išvardintų, bet gal kas be jo pagalbos pasakytų... skaityti daugiau
Oi kaip bijo Domenicalli kad žiūrovų skaičius sumažės dėl elekt... skaityti daugiau