Saudo Arabijos GP: įdomioji statistika

logo 2023 Kovo 21 d. 19:17, Sauber

Keletas įdomių statistikos faktų po Džedoje pasibaigusių lenktynių...

Laimėjęs kvalifikaciją Saudo Arabijoje, Sergio Perezas iškovojo antrąją „pole“ karjeroje – ir antrą Dždedos trasoje. Pirmąją „pole“ meksikietis laimėjo 215-tame GP etape karjeroje, antrąją – 237-tame.

Iš šiuo metu pasaulio čempionate važiuojančių pilotų tik Perezas turi dvi „pole“ pozicijas. Iš karto penki sportininkai -Hulkenbergas, Strollas, Norrisas, Russellas ir Magnussenas turi po vieną „pole“. Perezas tapo antruoju lenktynininku, iškovojusiu abi savo „pole“ toje pačioje trasoje – po Jeano Alesi – prancūzas buvo iškovojęs dvi „pole“ Monzoje, tačiau su trejų metų pertrauka.

Fernando Alonso antras „Aston Martin“ komandos istorijoje startavo iš pirmos eilės po antrosios Royaus Salvatori vietos per Didžiosios Britanijos GP etapą 1959 metais.

George'as Russellas 11-tą kartą karjeroje startavo pirmame ketvertuke ir antrą kartą paeiliui šiame sezone kvalifikacijoje aplenkė Lewisą Hamiltoną.

Carlosas Sainzas startavo ketvirtas – iš tokios pat pozicijos kaip ir prieš dvi savaites Bahreine.

Nico Hulkenbergas kvalifikavosi 11-tas, antrą kartą paeiliui aplenkdamas savo partnerį Keviną Magnusseną.

Dėl veleno gedimo Maxas Verstappenas pirmą kartą nuo Rusijos GP 2021 metais nepateko į kvalifikacijos finalą. Verstappenas niekade nėra laimėjęs lenktynių po starto iš 15 pozicijos. Bet pernai jis nugalėjo Spa, startavęs iš 14-tos vietos.

Antrus metus paeiliui Yuki Tsunoda iškrito iš kovos jau pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Laimėjęs Saudo Arabijos GP etapą, Sergio Perezas iškovojo penktą pergalę karjeroje, pagal šį rodiklį susilygindamas su Charlesu Leclercu, Keke Rosbergu, Mikele Alboreto, Johnu Watsonu, Clayumi Regazzoni ir Giuseppe Farina.

Maxas Verstappenas finišavo antras, 79-tą kartą karjeroje užlipdamas ant podiumo – iki Ayrtono Sennos pasiekimo jam trūksta tik vieno podiumo.

Saudo Arabijos GP etapas bvo 300-tasis „Red Bull“ komandai, kuriuose ji uždirbo taškų.

Fernando Alonso finišavo trečias ir 100-tąjį kartą karjeroje pakilo ant podiumo. Pirmuosiuose ratuose Alonso pirmą kartą per vienuolika metų pirmavo lenktynėse – po Vokietijos'12.

Ketvirtoji George'o Russello vieta – geriausias jo rezultatas šiais metais.

Lewisas Hamiltonas antrose lenktynėse paeiliui finišavo penktas.

Užbaigęs lenktynes septintas, Charlesas Leclercas iškovojo pirmuosius taškus šiemet.

Finišavęs 10-tas, Kevinas Magnussenas atnešė pirmąjį tašką šiame sezone „Haas“ komandai.

Yuki Tsunoda antrose lenktynėse paeiliui finišavo 11-tas.