Seimas pritarė naujai kelių apmokestinimo sistemai

Seimas pritarė naujai kelių apmokestinimo sistemai
logo 2020 Lapkričio 10 d. 17:24, pexels

Antradienį į paskutinį posėdį susirinkęs šios kadencijos seimas prtarė Lietuvos automobilių kelių direkcijos siūlymui dėl naujos kelių apmokestinimo sistemos, kurios įdiegimas valstybei turėtų atsieiti per 90 mln. eurų.

Pagal naują sistemą, mokestis už važiavimą valstybinės reikšmės magistraliniais keliais būtų mokamas ne už sugaištą laiką, bet už nuvažiuotus kilometrus. Vis tik jei vežėjai bandys vengti šio mokesčio ir rinksis maršrutą regioninės reikšmės keliais, jiems bus apmokestinamos ir tokios kelionės. Kitais atvejais važiavimas regioniniais keliais bus nemokamas.

Lengvoms krovininėms transporto priemonėms (iki 3,5 tonų) ir autobusams mokestis sieks maždaug 3,5-7 centus už kilometrą, sunkvežimių laukia dar didesnė finansinė našta – 5-16 centų už kilometrą.

Tiesa, numatyta ir išimčių. Nuo mokesčių bus atleidžiami specialiųjų tarnybų transporto priemonės, taip pat neįgaliųjų automobiliai ar negalią turinčius žmones vežantys autobusai. Mažesnius tarifus gaus ir žemės ūkio bendrovės.

Planuojama, kad nauja sistema Lietuvoje veikti pradės 2023 metais.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 816
2. Giriby 812
3. mantioras 805
4. Gudas 796
5. Kęstutis Šimkus 794