„Sky News“: elektromobilių kainos turėtų greitai kristi

„Sky News“: elektromobilių kainos turėtų greitai kristi
logo 2022 Vasario 24 d. 13:00, Pexels

„Sky News“ praneša, jog daugelis analitikų prognozuoja, kad elektromobilių kainos per artimiausius kelerius metus turėtų sumažėti.

Pagaminti elektromobilius darosi vis pigiau

Elektrinių transporto priemonių kainos jau gerokai nukrito ir tikimasi, kad 2025–2027 metais jos prilygs benzininiams ar dyzeliniams automobiliams, o netrukus po to dar labiau atpigs.

Kainų kritimą iš dalies nulėmė baterijų pažanga, dėl tos priežasties automobilių gamintojams, mažės elektromobilių gaminimo kaštai.

Naudoti elektromobiliai netrukus turėtų užpildyti rinką

2019 metais daug elektromobilių buvo supirkti komerciniais tikslais – taksi ar automobilių nuomos įmonių arba įmonių, turinčių tarnybinius automobilius – vyriausybei pasiūlius mokesčių lengvatas elektromobiliams. Šios įmonės dažniausiai išparduoda šias transporto priemones po dvejų ar trejų metų, todėl jos netrukus pateks į naudotų automobilių rinką.

Baterijoms reikia mineralų (ličio, kobalto)

„Yra pakankamai visų žaliavų, reikalingų sparčiai plėsti elektromobilių gamybai, pasaulinės atsargos yra daug didesnės nei bendra būsima paklausa“, – kalbėjo Gregas Archeris.

Ar dėl energetikos krizės elektromobilius įkrauti taps brangiau?

„Nors elektros kainoms įtakos turėjo dujų krizė, žmonės vis tiek sumažins degalų sąnaudas, pereidami prie elektromobilių, nes elektra yra daug pigesnė nei benzinas", – aiškino Nelmesas.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 2284
2. Valode 2236
3. Beržas 2222
4. mantioras 2220
5. Tadas Misevičius 2218