Tiekimo grandinės krizė gali sulėtinti elektromobilių gamybą

Tiekimo grandinės krizė gali sulėtinti elektromobilių gamybą
logo Gegužės 16 d. 16:00, Pexels

Didžiausių pasaulyje automobilių gamintojų vadovai perspėjo, kad dabartinė tiekimo grandinės krizė gali sužlugdyti jų ilgalaikius planus įgyvendinti elektromobilių tikslus. Šių tipų automobilių paklausa yra didesnė nei bet kada, tačiau tokių medžiagų kaip ličio, naudojamo akumuliatorių gamyboje, trūkumas reiškia, kad automobilių gamintojai tiesiog negali suspėti to padaryti.

„Financial Times“ vykusiame aukščiausiojo lygio susitikime dėl automobilių ateities kalbėdami „Tesla“ atstovas Elonas Muskas, „VW“ Herbetas Diessas, „Renault“ Luca de Meo ir Carlosas Tavaresas iš „Stellantis" taip pat išreiškė susirūpinimą, kad didesnės žaliavų kainos taip pat turės didelę įtaką jų galimybei tiekti elektromobilius iš pradžių prognozuotais skaičiais ir atitikti norminius reikalavimus.

Iš pradžių „VW" planavo 2022 m. pagaminti 700 000 elektromobilių, bet neseniai atskleidė, kad JAV ir Europoje iš esmės „išpardavė“ visus savo elektromobilių modelius ir kad daugiau nebegalės gaminti iki kitų metų.

Kitas augančių žaliavų kainų neigiamas poveikis yra tas, kad elektromobiliams prireiks daugiau laiko, kol jie pasieks sąnaudas lygiavertėms ICE ekvivalentams.


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos