Turkijos GP: įdomioji statistika

Turkijos GP: įdomioji statistika
logo 2020 Lapkričio 16 d. 10:00, Racing Point

Praėjusios savaitgalio lenktynės žymi ypatingą dieną F-1 istorijoje, kai „Mercedes“ lenktynininkas iškovojo 7-ąjį F-1 čempiono titulą, tačiau tą dieną britas įrašÄ— į F-1 istorijos knygą savo vardą prie daugelio kitų statistikos eilučių. 

Susipažinkite su Turkijos lenktynes žyminčiais įdomiaisiais faktais ir statistika:

Apie septyniskart F-1 čempioną L. Hamiltoną:

L. Hamiltonas 7-ąjį kartą karjeroje šventė 4-ių iš eilės laimėtų lenktynių seriją.

Vakar britas nugalėjo startavęs iš 6-osios pozicijos - paskutinį kartą jis laimėjo lenktynes startuodamas iš tos pačios vietos 2014-ųjų Didžiosios Britanijos GP. 

L. Hamiltono iškovota 73-ioji pergalė atstovaujant „Mercedes“ komandai - naujas rekordas, fiksuojantis didžiausią pergalių skaičių atstovaujant tam pačiam konstruktoriui.

„Mercedes“ lenktynininkas, kirtęs finišo liniją, pelnė taškus 47-osiose iš eilės lenktynėse ir dabar yra pelnęs taškus 80 iš 81 lenktynių. 

L. Hamiltonas niekada prieš tai nebuvo pakilęs į prizinę poziciją 34-ajame (iš 58 ratų) lenktynių rate.

Apie kitus lenktynininkus:

S. Perezo iškovota 2-oji vieta vilkint „Racing Point“ apranga yra pakartotas jo geriausias pasirodymas nuo 2012 Italijos GP, kuriose kirtęs finišo liniją, jis lipo ant antrojo nugalėtojų pakylos laiptelio, užleidęs pirmąją L. Hamiltonui.

Vakar meksikietis iškovojo prizinę vietą 9-ąjį kartą karjeroje ir 18-ose lenktynėse iš eilės pelnė taškus. 

Ir L. Hamiltonas, ir S. Perezas pelnė taškus visose 2020-ųjų sezono lenktynėse, kuriose startavo.

S. Vettelis iškovodamas 3-ąją vietą pelnė „Ferrari“ komandai galimybę lipti ant podiumo 3-ąjį kartą 2020-ųjų sezone, viršydama jų pasiekimus vieno sezono metu nuo 2014-ųjų, kurie buvo laikomi blogiausiais nuo 1992-ųjų metų.

Vakarykštis pasiekimas - pirmasis šių metų S. Vettelio finišas TOP 5 ir pirmoji iškovota prizinė vieta nuo 2019-ųjų Meksikos GP.

Visą sezoną iki vakar dienos S. Vettelis nebuvo įveikęs lenktynių rato, būdamas TOP 3.

Jo komandos draugas C. Leclercas prarado 2-ąją ir 3-ąją vietas paskutiniuosiuose dvejose lenktynių rato posÅ«kiuose, tačiau užsitikrino 4-ąją vietą 5-ąjį kartą šiame sezone.

„Ferrari“ „įsirašÄ—“ 27 taškus į bendrąją konstruktorių įskaitą ir tai yra geriausias šio sezono pasiekimas.

„McLaren“ pilotas C. Sainzas finišavo 5-oje vietoje 4-ąjį kartą 2020-ųjų sezone - iki šių metų tai pasiekti jam pavyko 6 kartus per visą karjerą.

Vakarykštė diena žymi datą, kai „Red Bull“ pilotas M. Verstappenas, finišavęs 2020-ųjų sezono lenktynėse nelipo ant nugalėtojų pakylos.

Jo komandos draugas A. Albonas pirmą kartą savo karjeroje turėjo galimybę pirmauti lenktynėse ir finišuodamas 7-oje vietoje nutraukė 3 lenktynėse iš eilės nepelnytų taškų seriją.

L. Norrisas užfiksavo greičiausiąjį lenktynių ratą antrąjį kartą šiais metais. „McLaren“ komandai tai jau 3 greičiausias lenktynių ratas 2020-ųjų sezone, o tai yra geriausias rezultatas tarp visų likusių F-1 komandų, išskyrus „Mercedes“.

„Racing Point“ lenktynininkas L. Strollas Turkijos trasoje startavo iš „pole“ pozicijos ir pirmavo lenktynėse 32 ratus, tačiau finišo liniją kirto 9-oje pozicijoje.

„Renault“ atstovaujantis D. Ricciardo iškovodamas 10-ąją vietą bendroje rikiuotėje kirtus finišo liniją pelnė 1 tašką ir pratęsė savo pelnytų taškų seriją iki 8 iš eilės lenktynių.

V. Bottas lenktynių trasoje buvo ratu aplenktas savo komandos draugo L. Hamiltono, važiavusio savo 7-ojo čempiono titulo link. Tokia pat situacija buvo susiklosčiusi ir 2014-ųjų sezone, kai L. Hamiltonas aplenkė tuometinį savo komandos draugą N. Rosbergą paskutiniosiose tų metų sezono Abu Dabio lenktynėse.

Vakarykštėse lenktynėse pirmavo 5 lenktynininkai, 4 iš jų turėjo galimybę važiuoti pirmieji pirmuosiuose 12-oje lenktynių ratų. Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 816
2. Giriby 812
3. mantioras 805
4. Gudas 796
5. Kęstutis Šimkus 794