Vaizdo kameros pilotų šalmuose gali tapti standartu (6)

Vaizdo kameros pilotų šalmuose gali tapti standartu
logo Rugsėjo 19 d. 12:04, Daimler AG

Per praėjusius du lenktynių savaitgalius „Formulės-1“ TV transliacijose buvo atliekamas eksperimentas - į lenktynininkų šalmus buvo įmontuotos miniatiūrinės vaizdo kameros, leidžiančios transliuoti realų vaizdą, kokį varžybų metu mato pats pilotas. Tokios kameros jau sėkmingai yra naudojamos kitose lenktynių serijose, pavyzdžiui, „IndyCar“ bei „Formulėje-E“ - sirgaliai viską mato tarsi sportininkų akimis.

Belgijoje tokia kamera buvo sumontuota Fernando Alonso šalme per treniruotes, o Italijoje – George'o Russello šalme per kvalifikaciją ir sprinto lenktynes šeštadienį.

„The Race“ praneša, kad šios 3 gramus sveriančios kameros gali būti pradėtos plačiai naudoti ir jau 2022 metais tapti standartu per „Formulės-1“ lenktynes.

„Norėčiau pasakyti, kad visa tai yra mūsų planuose, bet kol kas vyksta bandymai ir derinimo programos darbai, - kalbėjo „Formulės-1“ vykdomasis prodiuseris Deanas Locke'as. - Tai kol kas tik pirmoji versija. Apskritai, mes visada norėjome naudoti tokias kameras lenktynėse, sprinte ir kvalifikacijose, kadangi manome, jog tai – galingas instrumentas žiūrovams. Visų pirma tada, kai pilotas važiuoja didelėje grūstyje ar kai komanda rengiasi finaliniam važiavimui kvalifikacijoje.

Bet dabar viskas priklauso nuo komandų, kurios turi mums padėti, kol mes visiškai integruosime tokias kameras į mūsų sistemas ir jas suderinsime su transliacijomis. Reikia orientuotis į 2022 metus. Tada turėtų atsirasti galimybė tokias kameras naudoti lenktynėse.

Technologijos vystosi žaibiškais tempais, sportininkų šalmai tampa vis tobulesni ir saugesni, tačiau dar nėra aišku., ar kamerų naudojimas bus leistas FIA, nors mums ir pavyktų sukurti sistemą, kuri atitiktų FIA reikalavimus. Bet tam reikia glaudžiai bendradarbiauti su šalmų gamintojais.“

Šiuo metu „Formulėje-E“ naudojamos miniatiūrinės kameros sveria 2,5 gramo, jos sukurtos kompanijos, kuri įeina į „Racing Force“ grupę – jai taip pat priklauso tokios bendrovės kaip „Bell Helmets“ bei „Zeronoise“. Pirmoji iš jų pasaulyje žinoma labai kokybiškais šalmais, o antroji užsiima šiuolaikiniais technologiniais sprendimais.

Dėl to kameros kol kas atsiranda tik „Bell“ šalmuose. Ar pavys susitarti su kitais gamintojais - „Stilo“, „Schuberth“ bei „Arai“ - kol kas nėra aišku.

Apskritai, „Williams“ komanda liko patenkinta pirmojo eksperimento patirtimi, kuris įvyko Monzoje, o vieninteliu minusu komanda įvardijo tai, kad transliuojamame vaizde labai aiškiai matomas displėjus ant vairo, kurio vaizdo komanda nenori rodyti varžovams. Apie tai kalbėjo ir „Alpine“ po eksperimento Spa trasoje.

Tuo tarpu per „Formulės-E“ transliacijas apatinė vaizdo dalis yra „išplauta“ - šiuolaikinės technologijos tai leidžia padaryti. Bet tai tėra tik smulkios detalės, kadangi svarbiausia yra tai, kad būtina priimti kolektyvinį sprendimą dėl šios naujovės.

Fernando Alonso
Pilotas: Fernando Alonso 2021 sezono taškai: 58
Komanda: Renault Amžius: 40 m.
Plačiau
George‘as Russellas
Pilotas: George‘as Russellas 2021 sezono taškai: 16
Komanda: Williams Amžius: 23 m.
Plačiau

Komentarai (6)
Dd
IP: df8f5ca | 09/19 23:39 Atsakyti
Pats laikas būtų jas pridėti į F1TV.
fnatic
IP: 622b52d | 09/19 22:07 Atsakyti
Gali buti tos kameros bet vaizdas ne kazka. Viskas vibruoja ir sunku suprast kartais kas vyksta. Lyg jau 2008 tokia kamera buvo ant coulhardo salmo. Ir per bandymus kazkuriuos kazkelintais buvo tokiu kameru bet nesuzavejo. Bendram isprusimui patiko pamatyti kaip ten jie mato vaizda is cockpito ir kaip ten jiem dreba viskas. Geriausia vistiek Tv onboard kamera virs salmo. Tik galetu jinai sukiotis kai salia kazkas kitas vaziuoja ir lenkia ir pan. Bet realiai jei ir nieko nekeisru viskas gerai butu.
Chamas'iltonas
IP: b9cf3e6 | 09/19 18:46 Atsakyti
Man tai ta kamera virš šalmo geriausia. Matosi platus vaizdas, nėra vibracijų. Kažkaip nelabai ten įdomu kaip ten tas pilotas žaidžia su mygtukais - vistiek nieko nesuprantu. Geriau rodytų ERS naudojima. Įdomu kas kaip rate naudoja, ypač kai lenkimai būna - kažkas daugiau priklaupęs turi, kai kas mažiau - nuo to priklauso ir lenkimai, bet tokios telemetrijos nematom dėja
malcov
IP: c8e5ecf | 09/19 15:24 Atsakyti
Kai per SPA treniruotę pamačiau ant Alonzo šalmo tą vaizdą per lietų kylant į eau rouge posūkį, buvau maloniai šokiruotas nuo matomo vaizdo. Kuo daugiau tokių onboard! Kaip iš filmo.
TomTom
IP: d1cf999 | 09/19 13:53 Atsakyti
Bet tai kai technologija, kameruke 2.5g sveria...
Kazin ka jie veziojosi pvz Sennos laikais kai tuos video is vidaus dare. Nejaugi kokia kamera su rimta kasete su izolke prilipine prie kokpito sono? :)
tech
IP: c4754c7 | 09/19 12:24 Atsakyti
Pagaliau !
×

TOP naujienos