Vyriausybė įveda naujus apribojimus, taikomus parduotuvių stovėjimo aikštelėse (20)

Vyriausybė įveda naujus apribojimus, taikomus parduotuvių stovėjimo aikštelėse
logo 2020 Gruodžio 07 d. 14:21, Pexels.com

Vyriausybė pirmadienį vykusio posėdžio metu nusprendė pratęsti karantiną iki metų pabaigos – gruodžio 31 d. 24 val. ir sugriežtinti kai kuriuos apribojimus verslui, kurie įsigalios nuo trečiadienio – gruodžio 9 d.

Dėl apribojimų sugriežtinimo prekybininkai turės vienam pirkėjui didinti, tenkantį kvadratinių metrų plotą, o šalia parduotuvių, prekybos centrų, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse leidžiama užpildyti ne daugiau kaip 20 procentų visų transporto priemonėms skirtų stovėjimo vietų, neįskaičiuojant darbuotojams bei neįgaliesiems skirtų transporto priemonių stovėjimo vietų.

Anot laikinojo sveikatos apsaugos ministro, prie kai kurių prekybos centrų tokia praktika jau egzistuoja ir dalis statymo vietų apribota valdant pirkėjų srautus, o tokiu sprendimu siekiama išvengti nebūtinųjų parduotuvių uždarymo.

„Šiandien gimė dar vienas modifikuotas sprendimas. Penktadienį nebuvo svarstyta dėl automobilių stovėjimo aikštelių, automobilių ten esančių skaičiaus ribojimo. Šiandien buvo šita priemonė pasirinkta kaip alternatyva tokiam visiškai uždarymui, buvo padidintas plotas, tenkantis vienam gyventojui, ir buvo labai reikšmingai apribota automobilių stovėjimo aikštelių skaičius. Šiandien Vyriausybė apsisprendė, kad šita priemonė yra tinkama, ir manome, kad jos turėtų pakakti“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje sprendimą aiškino ministras A. Veryga.

„Principas labai paprastas, didžioji mūsų dalis tiktai esam tinginiai ir jeigu reikia kur nors truputį paeiti, dažnu atveju apsisprendžiame, kad gal nereikia. Nes viešuoju transportu žmonės mažai naudojasi ir labai logiškai, kad taip daro vengdami rizikų, nes ten tikimybė apsikrėsti taip pat yra. Ir kai nebus galimybės patogiai parkuoti automobilį, (…) tai žmonės matyt, nemaža dalis jų, kelis kartus pagalvos, žinodami, kad bus problema palikti ten automobilį, kelis kartus pagalvos, ar reikia važiuoti į prekybos centrą“, – tęsė A. Veryga.

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė patikina, kad naują griežtą nurodymą bus privalu įgyvendinti, tą darys atskiros parduotuvės.

„Matyt tai yra reakcija į buvusį viešą pasipiktinimą į tai, kad šalia prekybos centrų pilnos automobilių aikštelės. Prekybininkai tai organizuos skirtingais būdais – elminavę darbuotojams ir neįgaliesiems skirtas vietas, praretins visur kitur leidžiamą automobilio statymą. Padalinti iš 5 nėra sudėtinga. Draudimo logika matyt yra tokia, kad skatintų žmones eiti apsipirkti šalia namų esančiose prekybos vietose ir nevažiuoti automobiliu su šeimos nariais ar kitais artimaisiais į prekybos centrus kaip tik tuo metu, kai ten važiuoja ir kiti pirkėjai“, – sprendimo logiką grindė R. Vainienė.


Komentarai (20)
Hat
IP: 45d4606 | 12/14 05:47 Atsakyti
Is naujo sprendimo, o gal vygdymo del masinu aiksteliu prie prekybos centru tai tik Lietuvoje galejo sugalvoti tokia nesamone-mes dar labiau susigrude ir labiau kontatuojame.Ka maza padeklu parduotuvese , kad sudeti i kas antra masinos pastatymo vieta.O dabar sugrusta i ribota erdve.Tiesiog juokas ir nusikalstamas kvailumas.
Lexxus
IP: 909efe4 | 12/09 15:37 Atsakyti
HOX
12/08 11:25

Statyk gatveje ijunk avarini ir viskas :D

Nu ne viskas.. 50 euriukų už pusvalandžio stovėjimą... Daugoka.
HOX
IP: b2f1445 | 12/08 11:25 Atsakyti
Lexxus
12/08 08:21

Nežinojau, kad pas mus visi pėsčiom iki parduotuvių gali nueit. Man 12km artimiausia, kur liks 4 vietos, kai jau dabar nėr kur pasistatyt.

Statyk gatveje ijunk avarini ir viskas :D
HOX
IP: b2f1445 | 12/08 11:23 Atsakyti
Isvis masinas tegu uzdraudzia, nes jos platina virusa greiciau nei pesti zmones :D
TomTom
IP: d1cf999 | 12/08 10:18 Atsakyti
Black_Death
12/07 22:44

MB
😉

Teisingai, Mersas yra Mersas. Vazinejau W140 pries kokia ~10 metu. O pries metus pabandymui nusipirkau BMW. Ner ka lygint, visoki vanosai sudanosai, vienu zodziu nusivyliau, kad marke save laikanti premium gali tokiu nesamoniu pridaryt. Pirmas ir paskutinis BMW mano kieme.
Lexxus
IP: 909efe4 | 12/08 08:21 Atsakyti
Nežinojau, kad pas mus visi pėsčiom iki parduotuvių gali nueit. Man 12km artimiausia, kur liks 4 vietos, kai jau dabar nėr kur pasistatyt.
Black_Death
IP: 07f9ef7 | 12/07 22:54 Atsakyti
Jonaitis
12/07 20:08

Ne tai kaip daba laisvai galesi parkuotis istrizai per 5 vietas

Nebeturiu nei ka veziotis, nei priekabos...
Bet privertei pamastyti, vis del to imanoma isiparkuoti i daug vietu. Reikia parkuotis vidury per dvi eiles ir skersai 😇
Sketman
IP: 183e542 | 12/07 22:52 Atsakyti
Prie ko čia F1 portale ši naujiena? Schumacheris jaunėlis laimėjo F2 tyli net neaprašot. Kuo toliau tuo labiau krentat akyse
Black_Death
IP: 07f9ef7 | 12/07 22:44 Atsakyti
TomTom
12/07 19:24

BMW vairuoji? ;DD

MB
😉
ddt
IP: 21ec4ad | 12/07 20:34 Atsakyti
F-1 naujiena :) Visai nebeironiškai atrodo dar nuo sunkių pavasario laikų po straipsniais likusi nuoroda apie tai, kad F-1 prašo pagalbos. Dabar jau tikiu, kad jos reikia :)
×

TOP naujienos