Vyriausybė įveda naujus apribojimus, taikomus parduotuvių stovėjimo aikštelėse

Vyriausybė įveda naujus apribojimus, taikomus parduotuvių stovėjimo aikštelėse
logo 2020 Gruodžio 07 d. 14:21, Pexels.com

Vyriausybė pirmadienį vykusio posėdžio metu nusprendė pratęsti karantiną iki metų pabaigos – gruodžio 31 d. 24 val. ir sugriežtinti kai kuriuos apribojimus verslui, kurie įsigalios nuo trečiadienio – gruodžio 9 d.

Dėl apribojimų sugriežtinimo prekybininkai turės vienam pirkėjui didinti, tenkantį kvadratinių metrų plotą, o šalia parduotuvių, prekybos centrų, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse leidžiama užpildyti ne daugiau kaip 20 procentų visų transporto priemonėms skirtų stovėjimo vietų, neįskaičiuojant darbuotojams bei neįgaliesiems skirtų transporto priemonių stovėjimo vietų.

Anot laikinojo sveikatos apsaugos ministro, prie kai kurių prekybos centrų tokia praktika jau egzistuoja ir dalis statymo vietų apribota valdant pirkėjų srautus, o tokiu sprendimu siekiama išvengti nebūtinųjų parduotuvių uždarymo.

„Šiandien gimė dar vienas modifikuotas sprendimas. Penktadienį nebuvo svarstyta dėl automobilių stovėjimo aikštelių, automobilių ten esančių skaičiaus ribojimo. Šiandien buvo šita priemonė pasirinkta kaip alternatyva tokiam visiškai uždarymui, buvo padidintas plotas, tenkantis vienam gyventojui, ir buvo labai reikšmingai apribota automobilių stovėjimo aikštelių skaičius. Šiandien Vyriausybė apsisprendė, kad šita priemonė yra tinkama, ir manome, kad jos turėtų pakakti“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje sprendimą aiškino ministras A. Veryga.

„Principas labai paprastas, didžioji mūsų dalis tiktai esam tinginiai ir jeigu reikia kur nors truputį paeiti, dažnu atveju apsisprendžiame, kad gal nereikia. Nes viešuoju transportu žmonės mažai naudojasi ir labai logiškai, kad taip daro vengdami rizikų, nes ten tikimybė apsikrėsti taip pat yra. Ir kai nebus galimybės patogiai parkuoti automobilį, (…) tai žmonės matyt, nemaža dalis jų, kelis kartus pagalvos, žinodami, kad bus problema palikti ten automobilį, kelis kartus pagalvos, ar reikia važiuoti į prekybos centrą“, – tęsė A. Veryga.

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė patikina, kad naują griežtą nurodymą bus privalu įgyvendinti, tą darys atskiros parduotuvės.

„Matyt tai yra reakcija į buvusį viešą pasipiktinimą į tai, kad šalia prekybos centrų pilnos automobilių aikštelės. Prekybininkai tai organizuos skirtingais būdais – elminavę darbuotojams ir neįgaliesiems skirtas vietas, praretins visur kitur leidžiamą automobilio statymą. Padalinti iš 5 nėra sudėtinga. Draudimo logika matyt yra tokia, kad skatintų žmones eiti apsipirkti šalia namų esančiose prekybos vietose ir nevažiuoti automobiliu su šeimos nariais ar kitais artimaisiais į prekybos centrus kaip tik tuo metu, kai ten važiuoja ir kiti pirkėjai“, – sprendimo logiką grindė R. Vainienė.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. smash1981 0
2. Raime 0
3. Rimantas Sagatas 0
4. Mindaugas Riškus 0
5. Simas Gendvilas 0