H. Marko: problemų beveik neliko (7)

H. Marko: problemų beveik neliko
logo Balandžio 03 d. 11:56, Red Bull Content Pool / Getty Images

„Red Bull“ mano, kad jiems pavyko panaikinti tendenciją, kai „Formulės-1“  sezonų pradžioje jiems trÅ«kdavo greičio lyginant su pagrindiniais varžovais ir smarkiai pagreitėti jiems pavykdavo tik nuo sezono vidurio. Bahreine Maxas Verstappenas kvalifikacijoje keturiomis dešimtosiomis sekundės aplenkė Lewisą Hamiltoną iš „Mercedes“, o vėliau pralaimėjo lenktynės vien tik dėl labai drąsios „Mercedes“ strategijos. „Red Bull“ konsultantas Helmutas Marko papasakojo, kaip jiems pavyko pasiekti gana didelio progreso.

Helmutas Marko: „Matėme, kokiose srityse nusileidžiame varžovams ir sudarėme planą. Visų pirma norėjosi, kad mašina bÅ«tų greita nuo pat sezono pradžios, kad galėtumėm stoti į kovą nuo pat pirmos treniruotės minutės. Mums tai pavyko.

Pernai, pradedant nuo etapo Austrijoje, bolidas buvo nestabilus, o dabar mes supratome, kad šių problemų visai nebeliko. Nenoriu smulkiai pasakoti, ką mes padarėme. Mes visuomet stengėmės tobulinti automobilį iki pat paskutinių sezono lenktynių ir yra logiška, kad geriausia į kiekvienas varžybas atsivežti bolidą su nedideliais pakeitimais. „Honda“ ne tik padidino jėgainės galią – jos valdymas kur kas pagerėjo. MÅ«sų komanda turi pačią siauriausią galinę mašinos dalį – tai tapo įmanoma tik padedant „Honda“.

Dalis ekspertų mano, kad „Red Bull“ pranašumas prieš „Mercedes“ yra susijęs su tuo, kad RB16B turi kur kas aukštesnį „reiką“ – bolido išilginio posvyrio kampą trasos atžvilgiu. Tačiau H. Marko abejoja, ar paslaptis yra bÅ«tent tame: „Sėkmės raktu netikėtai tapo reikas. Bet aš manau, kad greitis priklauso nuo bolido apskritai ir svarbų dėmesį reikia kreipti į tai, kaip yra dirbama su padangomis.

Mes buvome nustebę, kai kvalifikacijoje „Mercedes“ aplenkėme 0,4 sek. – galvojome, kad skirtumas tarp komandų negalės bÅ«ti didesnis nei 0,2 sek. Greituose posÅ«kiuose mÅ«sų mašina turėtų bÅ«ti dar efektyvesnė nei Bahreine, kur tokių posÅ«kių nebuvo. MÅ«sų bolidai turėti puikiai dirbti visokių tipų trasose“.

Red Bull Racing Honda
Komanda: Red Bull Racing Honda 2021 sezono taškai: 437.5
Variklis: „Honda“ Važiuoklė: RB16B
Plačiau

Komentarai (7)
TomTom
IP: d1cf999 | 04/04 15:07 Atsakyti
Man atrodo liko viena didele problema - Mercedes. Ir ta problema vis dides su kiekvienu etapu.
Fernandoisfasterthanyou
IP: 6e7fb92 | 04/04 10:27 Atsakyti
problemų beveik neliko, tik antras pilotas per apšilimo ratą nugęso, bet kam jis įdomus
T-ervis
IP: 2127fb8 | 04/04 08:29 Atsakyti
Vien dėl šito ale specialisto nesinori kad buliai lamėtu. Užsiima politika...kitaip sakant atstovas spaudai. Nesuprantu jo svarbos buliuose. Mėgsta provokuoti...
accadia
IP: dbb82f6 | 04/03 15:09 Atsakyti
Visada lieka pats Helmutas :D
Ar
IP: 8318e6b | 04/03 13:22 Atsakyti
nebus tas džiaugsmas per ankstyvas...
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas