Ispanija investuos į šalies elektromobilių pramonę beveik 70 milijardų eurų

Ispanija investuos į šalies elektromobilių pramonę beveik 70 milijardų eurų
logo 2021 Birželio 20 d. 15:13, Pexels.com

Ispanijos Vyriausybė planuoja panaudoti dalį lėšų iš Europos Sąjungos skiriamų 140 milijardų ekonomikos atgaivinimui tam, kad paskatintų elektromobilių rinkos vystymąsi šalyje. Siekdama sumažinti atsilikimą nuo kitų valstybių šioje srityje Ispanijos valdžia žada tam skirti 69,5 milijardo eurų. 

Palyginus su kitomis Vakarų ir Šiaurės Europos šalimis, Ispanijoje yra mažai įrengtų elektromobilių įkrovimo stotelių, o dėl aukštos elektromobilių kainos juos įsigyti gali nedaugelis.  

Ispanijos Vyriausybė nori pakeisti šią situaciją ir didelėmis investicijomis siekia paskatinti elektromobilių pramonę, kad šalis taptų pirmaujančia ir novatoriška elektromobilių gamintoja Europoje. Dar daugiau, elektromobilių įsigijimo skatinimo iniciatyvoms per trejus ateinančius metus Ispanija skirs 5 milijardus eurų.

Ispanijos automobilių ir sunkvežimių gamintojų asociacijos duomenimis, 2020-iais Ispanijoje buvo pagaminta 2,2 mln. automobilių ir sunkvežimių, tačiau tik 140 000 iš jų buvo elektriniai ar hibridiniai.

Ispanija nori iki 2050 metų pasiekti Europos Sąjungos tikslus - tapti neutraliu žemynu poveikio klimatui atžvilgiu (pasiekti nulinę anglies dvideginio emisiją) ir iki 2040 metų uždrausti pardavinėti iškastiniu kuru varomas transporto priemones. Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 816
2. Giriby 812
3. mantioras 805
4. Gudas 796
5. Kęstutis Šimkus 794