Lenktynes Imoloje iš „pole“ pozicijos pradės L. Hamiltonas

logo 2021 Balandžio 17 d. 16:13, Daimler AG

Imolos trasoje vykusioje F-1 kvalifikacijoje „pole“ poziciją iškovojo „Mercedes“ lenktynininkas Lewisas Hamiltonas. Britas mažiau nei 0,1 sek. pranoko antroje ir trečioje vietose likusius „Red Bull“ pilotus Sergio Perezą ir Maxą Verstappeną.

L. Hamiltonas pirmavo sportininkams įveikus pirmuosius greitus ratus paskutinėje važiavimų dalyje. Britas vieną Imolos ratą įveikė per 1 min. 14,411 sek. Čempiono titulą ginantis sportininkas antruoju bandymu nesugebėjo pagerinti savo rezultato, bet jo pakako 99-ai „pole“ pozicijai karjeroje iškovoti.

Paskutiniuoju bandymu savo rezultatą pagerino ir į antrą vietą pakilo „Red Bull“ pilotas S. Perezas. meksikietis vos 0,035 sek. nusileido „pole“ poziciją iškovojusio L. Hamiltono. Su minkštos sudėties padangomis rytoj startuosiantis S. Perezas kvalifikacijoje pranoko komandos draugą M. Verstappeną, kuris liko trečias ir nuo L. Hamiltono atsiliko vos 0,091 sek.

Kurį laiką „pole“ poziciją kėsinosi iš L. Hamiltno atimti „McLaren“ pilotas Lando Norrisas. Britas buvo greitas pirmuose trasos sektoriuose, bet kirtus finišo liniją liko antras. Galų gale paaiškėjo, kad sportininkas buvo išvažiavęs už trasos ribų, tad teisėjai anuliavo jo rezultatą. L. Norrisas rytojaus lenktynes pradės septintas, viena pozicija aukščiau nei antrasis „Mercedes“ pilotas Valtteri Bottas.

Iš ketvirtosios pozicijos varžybas pradės „Ferrari“ atstovas Charlesas Leclercas. Tuo tarpu antrasis ekipos pilotas Carlosas Sainzas Imolos trasoje liko už pirmojo dešimtuko ribos - vienuoliktas.

Kvalifikacijoje labiausiai nepasisekė čempionato naujokui Yuki Tsunodai, kuris dar pirmoje važiavimų dalyje išlėkė už trasos ribų ir sudaužęs bolidą baigė savo pasirodymą.