Nutekinta informacija apie galimas tūkstantines taršos mokesčio sumas

Nutekinta informacija apie galimas tūkstantines taršos mokesčio sumas
logo 2021 Balandžio 07 d. 11:20, jumpstory

Šių metų sausio pradžioje Aplinkos ministras Simonas Gentvilas pasidalijo žinia, kad naujasis automobilių taršos mokestis  gali būti taikomas jau kitais metais. o šią savaitę internete pasirodė informacija su nutekintu dokumentu, kuriame pateikti nauji registracijos mokesčio įkainiai. 

Aplinkos ministerija, reaguodama į pasklidusią informaciją pateikė oficialų atsakymą, kad toks dokumentas neegzistuoja, tačiau Aplinkos ministras Simonas Gentvilas nepaneigė žinios, kad taršias transporto priemones vairuojantiems gyventojams gali tekti mokėti daugiau, nes taršūs automobiliai yra per pigūs, todėl jų savininkai turėtų tikėtis ir didesnių mokesčių.

Minėtą dokumentą, kuriame numatyti kelis kartus didesni įkainiai, išplatino įmonės „Deals on Weels“ įkūrėjas ir vadovas Laurynas Bogusevičius.

Jame aiškiai matoma, kad benzininiams automobiliams, kurie išmeta nuo 191 g/km CO2, taikomas bazinis tarifas bus 90 eurų, o automobilio taršai didėjant kas 10g/km, taršos mokestis taip pat proporcingai kils.

Vairuojantiems dyzelinius automobilius taikomas bazinis tarifas – 180 eurų. Tai reiškia, kad pagal šiuos skaičiavimus, 300 g/km CO2 išmetančių benzininių automobilių savininkams tik už taršos mokestį reikėtų mokėti 1080 eurų, o pasirinkusiems varomus dyzelinu – 2160 eurų.

Šiuo metu taršos mokestis taikomas, kai išmetamo CO2 kiekis viršija daugiau nei 130 g/km.

Į taršos mokesčio apskaičiavimo bazę yra įtrauktas CO2 išmetimo faktorius ir transporto priemonės naudojamas degalų tipas. Nuo CO2 išmetimo dydžio ir transporto priemonės naudojamas degalų tipo priklausomą registracijos mokesčio dydį galite sužinoti automobilio taršos mokesčio skaičiuoklėje.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 816
2. Giriby 812
3. mantioras 805
4. Gudas 796
5. Kęstutis Šimkus 794