„Red Bull“ teko mažinti M. Verstappeno jėgainės galią (5)

„Red Bull“ teko mažinti M. Verstappeno jėgainės galią
logo Balandžio 04 d. 11:16, Red Bull Content Pool / Getty Images

„Red Bull“ konsultantas lenktynių klausimais Helmutas Marko pripažino, kad per Bahreino GP Maxas Verstappenas susidūrė su techninėmis problemomis.

Šių metų „Formulės-1“ sezonas startavo ryškiomis lenktynėmis Bahreine, kur vyko labai aštri Maxo Verstappeno iš „Red Bull“ ir Lewiso Hamiltono iš „Mercedes“ dvikova. Startavęs iš „pole“, Maxas pirmavo pirmoje atkarpoje, tačiau pasaulio čempionų strategų štabas sugebėjo išvesti į priekį savo lenktynininką dėl ankstyvesnio sustojimo. Tačiau varžybų pabaigoje Lewiso padangos buvo labiau susidėvėjusios ir tik vargais sulaikė jaunąjį olandą.

Tačiau lenktynių baigtis galėjo būti visai kitokia, jei Verstappenas nebūtų susidūręs su techninėmis problemomis. Apie vieną iš jų, susijusią su diferencialu, „Red Bull“ vadovas Christianas Horneris kalbėjo iš karto po finišo. Bet pasirodo, buvo ir dar viena problema. Apie ją papasakojo Helmutas Marko.

„Kvalifikacijoje, kaip visi matė, Maxas pernelyg toli užvažiavo ant kelkraščio ir nuo jo mašinos nulėkė kelios smulkios detalės, - pasakojo 77 metų austras. – Tai atsiliepė jo tempui, bet nelabai žymiai. Jis tada prarado apie 8 proc. prispaudžiamosios jėgos.

O štai lenktynių pradžioje Verstappenui iškilo kur kas rimtesnių techninių bėdų su diferencialu. Pirmame sektoriuje praradimai buvo gana dideli, apie tris dešimtąsias sekundės. Ne tik todėl, kad pablogėjo sukibimas. Galiniai ratai ėmė prasisukinėti ir dėl to perkaisti. Žodžiu, tokią pačią problemą turėjo ir Sergio Perezas.

Dėl to Maxui pirmoje atkarpoje nepavyko atsiplėšti nuo varžovų, kad po sustojimo jis išliktų priekyje. Atvirkščiai, jo pranašumas prieš Hamiltoną sumažėjo – nuo 2,5 iki 1,7 sek. Tai sąlygojo tolesnį įvykių vystymąsi ir pastatė mus į nepatogią padėtį“.

Marko pratęsdamas pasakė: „O kiek vėliau mums iškilo dar viena problema: teko sumažinti Maxo variklio galią dėl perkaitimo rizikos. Nežiūrint į tai, Verstappenas itin stipriai nuvažiavo lenktynes Bahreine“.

Red Bull Racing Honda
Komanda: Red Bull Racing Honda 2021 sezono taškai: 53
Variklis: „Honda“ Važiuoklė: RB16B
Plačiau
Maxas Verstappenas
Pilotas: Maxas Verstappenas 2021 sezono taškai: 43
Komanda: Red Bull Amžius: 23 m.
Plačiau
„Bahrain Circuit", Sakhiras
Trasa: „Bahrain Circuit", Sakhiras (Bahreino GP)
Ilgis: 5,412 km Ratų skaičius: 57
Plačiau

Komentarai (5)
Būgis
IP: eb8d1a8 | 04/05 16:07 Atsakyti
Alienzoo
04/04 20:28

Prasideda atmazkės, kai nesugebejo laimėti su greitesniu bolidu

Va, va būtent :)
Alienzoo
IP: f754bd2 | 04/04 20:28 Atsakyti
Prasideda atmazkės, kai nesugebejo laimėti su greitesniu bolidu
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas