logo 2021 Gruodžio 31 d. 13:15, Pixabay

F-1.lt portalo lankytojai, jau 18 kartą turėjo galimybę rinkti metų geriausius. Kaip ir kiekvienas metais, Jūs turėjote 10 skirtingų nominacijų, kuriose ir galėjote atiduoti savo balsą.

Susumavus visus balsus paaiškėjo, ką Jūs išrinkote šio sezono geriausiais.

Metų lenktynininkas

Geriausio lenktynininko titulas šiemet atiteko pirmą kartą čempionu tapusiam „Red Bull“ pilotui Maxui Verstappenui. Olandą geriausiu išrinko ne tik F-1 komandų vadovai bei jo varžovai, bet ir šios svetainės lankytojai, skyrę jam daugiausiai savo balsų. M. Verstappenas surinko 59,65 proc. balsų ir didele balsų persvara aplenkė antroje vietoje likusį daugkartinį F-1 čempioną bei „Mercedes“ atstovą Lewisą Hamiltoną (32,98 proc.).

Kaip ir kituose rinkimuose, taip ir čia, trečioje vietoje liko „McLaren“ komandos atstovas Lando Norrisas, surinkęs 4,91 proc. svetainės lankytojų balsų.

Metų naujokas

Atkakli kova vyko dėl geriausio metų naujoko titulo. Svetainės lankytojai geriausiu išrinko „AlphaTauri“ sportininką Yukį Tsunodą. Japonas surinko 49,12 proc. balsų ir mažiau nei 2 proc. aplenkė antroje vietoje likusį „Haas“ komandos lenktynininką Micką Schumacherį.

Metų naujiena

Šiemet sirgaliams F-1 pateikė ne vieną naujieną. Sezonui artėjant prie pabaigos pirmą kartą buvo surengtos lenktynės Katare bei Saudo Arabijoje. Vis dėlto svetainės lankytojai daugiausiai balsų skyrė sprinto lenktynėms (81,05 proc.), kurios šiemet buvo surengtos Silverstouno, Monzos ir Interlagos trasose. Antroje ir trečioje vietoje liko minėtos F-1 lenktynės Saudo Arabijoje (9,82 proc.) ir Katare (5,96 proc.).

Metų lenkimas

Geriausiu metų lenkimu buvo pripažintas Maxo Verstappeno atliktas lenkimas Abu Dabio GP varžybų pabaigoje. Būtent po šio lenkimo olandas iškovojo pergalę finalinėse lenktynėse ir pirmą kartą karjeroje tapo F-1 čempionu. Už čempiono atliktą lenkimą balsavo 58,60 proc. svetainės lankytojų.

Antroje vietoje pagal surinktus balsus liko taip pat paskutiniame lenktynių rate atliktas Valtterio Botto lenkimas. Už lenkimą, kurį sėkmingai atlikęs suomis Saudo Arabijoje iškovojo prizinę vietą, balsavo 16,14 proc. rinkimuose dalyvavusių svetainės lankytojų.

Metų bolidas

Jei geriausio lenktynininko nominacijoje didele persvara varžovus pranoko Maxas Verstappenas, tai geriausio metų bolido nominacijoje nesunkiai nugalėjo „Mercedes“ automobilis W12, su kuriuo ekipa iškovojo aštuntąjį čempionės titulą. Už jį balsavo 59,30 proc. svetainės lankytojų. Tuo tarpu antroje vietoje likęs „Red Bull“ bolidas, su kuriuo M. Verstappenas tapo čempionu, surinko 31,93 proc. balsų.

Mažiau nei 6 proc. balsų surinko trečioje vietoje likęs „McLaren“ bolidas, su kuriuo šiemet buvo iškovota pergalė Monzos trasoje, Italijoje.

Metų variklis

„Mercedes“ šiemet triumfavo techninėje srityje. Svetainės lankytojai šių metu geriausiu išrinko ne tik minėtos komandos automobilį, bet ir jų variklį, kurį šiemet naudojo ne tik „Mercedes“, bet ir „McLaren“, „Aston Martin“ bei „Williams“ komandos.

Geriausio variklio nominacijoje „Mercedes“ (60 proc.) didele persvara įveikė antroje vietoje likusią „Honda“ (35,79 proc.), kuri paskutiniam savo sezonui F-1 buvo paruošusi naują jėgainę, su kuria buvo iškovota ne viena „pole“ pozicija ir pergalė.

Metų lenktynės

Kaip ir buvo galima tikėtis, metų lenktynių nominacijoje triumfavo daugiausiai dėmesio ir diskusijų sulaukusios varžybos Abu Dabyje, kur paskutiniame rate pirmąjį savo čempiono titulą iškovojo Maxas Verstappenas. Už lenktynes Abu Dabyje balsavo 41,75 proc. lankytojų.

Antroje vietoje su 15,09 proc. balsų liko taip pat daug diskusijų sukėlusios F-1 lenktynės Saudo Arabijoje.

Trečioje vietoje liko Brazilijos GP (10,18 proc.), kurio metu ne vieną lenkimą atliko teisėjų po kvalifikacijos diskvalifikuotas Lewisas Hamiltonas.

Metų avarija

Metų avarijos nominacijoje, kaip ir buvo galima tikėtis, vyko atkakli kova tik tarp dviejų incidentų, kuriuose sudalyvavo dėl čempiono titulo kovoję Lewisas Hamiltonas ir Maxas Verstappenas. Daugiausiai balsų, 34,04 proc., surinko sportininkų avarija Monzoje, kur M. Verstappeno automobilis sustojo tik nusileidęs ant L. Hamiltono bolido. O antroje vietoje liko 31,23 proc. balsų surinkusi avarija Silverstoune, po kurios iš kovos pasitraukė M. Verstappenas, o incidente sudalyvavęs L. Hamiltonas iškovojo pergalę.

Metų įvykis

Ne nuostabu, jog po ilgą laiką trukusio „Mercedes“ sportininkų dominavimo čempionate, svetainės lankytojai metų įvykiu išrinko Maxo Verstappeno triumfą. Už jį balsavo 46,32 proc. svetainės lankytojų. Tuo tarpu farsu virtęs Belgijos GP, kuriame sportininkai dėl prastų oro sąlygų įveikė vos kelis ratus ir tai padarė tik važiuodami paskui saugos automobilį, pagal balsų skaičių (17,89 proc.) liko antroje vietoje.

Metų nusivylimas

Ne kartą šiemet buvo aptarinėjama ne tik kova dėl čempionų titulų, bet ir teisėjų darbas, jų priimti sprendimai. O žinant kaip pasibaigė šių metų sezonas, nenuostabu, jog pusę rinkimuose dalyvavusių svetainės lankytojų nusivylimo nominacijoje balsavo už teisėjavimą. Teisėjai savo prastu darbu pranoko antroje vietoje likusį Nikitą Mazepiną (21,05 proc.), kuris šiemet debiutavo čempionate, nesurinko nė vieno taško ir nė karto nepateko į antrą kvalifikacijos dalį.

F-1.lt svetainės kepurėlę laimėjo rinkimuose balsavęs „13th“. Su nugalėtoju susisieksime asmeniškai.