Lietuvoje didinamos subsidijos įsigyjant elektromobilius

Lietuvoje didinamos subsidijos įsigyjant elektromobilius
logo 2021 Gegužės 01 d. 13:15, Pexels.com

Siekdama mažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui, Aplinkos ministerija numatė kompensacines išmokas gyventojams už įsigytą elektromobilį ir sunaikintą taršÅ³ automobilį. Teigdama, kad elektromobiliai – neišvengiama lengvojo transporto ateitis, ministerija siekia paspartinti elektrinių transporto priemonių skaičiaus augimą Lietuvoje. 

Kompensacinėms išmokoms gyventojams už elektromobilį šiemet, kaip ir pernai, iš Aplinkos ministerijos Klimato kaitos programos skirta 5 mln. eurų. Tačiau bus išmokama didesnė subsidija už kiekvieną įsigytą elektromobilį: 5 tÅ«kst. eurų už naują (1 tÅ«kst. eurų daugiau nei pernai), 2,5 tÅ«kst. eurų už naudotą (500 eurų daugiau nei pernai).

Papildoma 1 tÅ«kst. eurų kompensacija bus skiriama už kiekvieną sunaikintą taršÅ³ automobilį. Tam reikės sunaikinti savo M1 klasės transporto priemonę, ją išregistruoti iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro ir įsigyti mažiau taršÅ³ automobilį, elektrinį motociklą ar elektrinį motorolerį.

Kompensacinės išmokos bus skiriamos pagal Elektromobilių įsigijimo fiziniams asmenims skatinimo tvarkos aprašÄ…, kuris baigiamas tikslinti ir bus patvirtintas artimiausiu metu. Kvietimą teikti paraiškas kompensacijoms skelbs Aplinkos projektų valdymo agentÅ«ra (APVA). Norintieji gauti išmokas prašymą turės pateikti elektroniniu bÅ«du – per APVA informacinę sistemą APVIS.

Pernai tokioms kompensacinėmis išmokomis pasinaudoję gyventojai įsigijo 2535 mažiau taršius automobilius, iš jų 968 – buvo nauji.

Primename, kad balandžio pradžioje internete pasklido informacija apie numatomas tÅ«kstantines taršos mokesčio sumas, tą kartą ministerija paneigė tokią informaciją, bet neatmetė to fakto, kad taršių automobilių savininkams kitais metais gali tekti mokėti daugiau. Ministro teigimu, dabartinis taršos mokestis turi bÅ«ti keičiamas, nes jis nesprendžia taršos klausimo
Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. smash1981 0
2. Raime 0
3. Rimantas Sagatas 0
4. Mindaugas Riškus 0
5. Simas Gendvilas 0