MotoGP. Katare nugalėjo F. Quartararo, J. Zarco tapo čempionato lyderiu (7)

MotoGP. Katare nugalėjo F. Quartararo, J. Zarco tapo čempionato lyderiu
logo Balandžio 04 d. 21:22, Yamaha Racing

Antrą kartą šiais metais Katare surengtose „MotoGP“ lenktynėse triumfavo „Yamaha“ motociklininkas Fabio Quartararo, o antroje vietoje finišavęs „Pramac“ atstovas Johannas Zarco tapo čempionato lyderiu. Tai pirmas kartas čempionato istorijoje, kai lenktynėse pirmas dvi vietas iškovojo sportininkai iš Prancūzijos.

Kvalifikacijos nugalėtojas Jorge Martinas sėkmingai startavo ir išsaugojo lyderio poziciją. Tad rikiuotės priekyje važiavo du „Pramac“ motociklininkai, o jiems iš paskos sekė puikiai startavęs KTM atstovas Miguelis Oliveira bei „Aprilia“ sportininkas Aleixas Espargaro. Pastarasis vėliau bandė aplenkti J. Zarco, bet to padaryti nepavyko. Nesėkminga varžovo ataka pasinaudojo „Suzuki“ atstovas Alexas Rinsas, pakilęs viena pozicija aukštyn ir stojęs į kovą dėl pergalės.

Minėtieji A. Rinsas ir J. Zarco ne kartą apsikeitė pozicijomis. Bet „Suzuki“ atstovui nesisekė nei aplenkti priekyje važiavusio J. Martino, nei už savęs tiesiojoje išlaikyti J. Zarco, kuris susigrąžino prarastą antrą vietą.

Kol dėl pirmų pozicijų kovojo minėta trijulė, juos pavijo „Ducati“ ir „Yamaha“ sportininkai. Tiek Francesco Bagnaiai, tiek F. Quartararo pavyko aplenkti A. Rinsą. O tiesiosios pabaigoje suklydus „Ducati“ motociklininkui, „Yamaha“ atstovas jau važiavo trečias.

Iki finišo likus mažiau nei penkiems ratams, F. Quartararo aplenkė ilgą laiką pirmavusį J. Martiną ir tapo nauju lyderiu. Per likusius ratus prancūzui pavyko atitrūkti nuo varžovų ir iškovoti pergalę. Paskutinį kartą F. Quartararo ant apdovanojimų pakylos lipo pernai surengtame aštuntame sezono etape Ispanijoje.

Lenktynių pabaigoje komandos draugą aplenkęs J. Zarco finišo liniją kirto antras ir pakilo į pirmą vietą lenktynininkų įskaitoje. Tuo tarpu kvalifikacijoje nugalėjęs čempionato naujokas J. Martinas turėjo pasitenkinti trečia vieta.

Paskutiniuose ratuose į ketvirtą vietą pakilo ir joje finišavo „Suzuki“ atstovas A. Rinsas, o pirmose šių metų sezono lenktynėse Katare triumfavęs „Yamaha“ motociklininkas Maverickas Vinalesas šį kartą liko penktas.

Kontaktinės kovos nepavyko išvengti čempiono titulą ginančiam Joanui Mirui. Pastarasis du kartus buvo susidūręs su „Ducati“ atstovu Jacku Milleriu. Bet abu sportininkai sėkmingai pasiekė finišą. Ispanas finišo liniją kirto septintas, o australas varžybų pabaigoje prarado kelias pozicijas ir finišavo devintas.

Rezultatai


Komentarai (7)
TomTom
IP: d1cf999 | 04/06 15:02 Atsakyti
Slipstream
04/06 11:40

A tai Honda isvis dalyvauja ar vienintelis MM tik vaziuos (jei isvis vaziuos) su ja?

A tai tu lenktynes ziurejai bent vienas siam sezone, ar tik sio straipsnio nuotrauka? Pilna tu Hondu trasoj, tiek pagrindiniu, tiek antriniu komandu.
Black_Death
IP: 1ff899b | 04/06 13:26 Atsakyti
Slipstream
04/06 11:40

A tai Honda isvis dalyvauja ar vienintelis MM tik vaziuos (jei isvis vaziuos) su ja?

Dalyvavo, dalyvauja, dalyvaus
Slipstream
IP: 1a28443 | 04/06 11:40 Atsakyti
A tai Honda isvis dalyvauja ar vienintelis MM tik vaziuos (jei isvis vaziuos) su ja?
YZF
IP: 20135ae | 04/05 08:36 Atsakyti
Geros lenktynes (kaip visuomet) ir tipine Kataro atomazga. Kas geriausiai islaiko padangu bukle iki galo, tas turi daugiausiai sansu ir nugaleti. Fabijus viska atliko teisingai ir paeme pergale. Aisku, matesi kad vaziuoja ant visiskos ribos ir motas kratosi i visas puses (kas leidzia manyti kad myne 110%, ko gali nebuti kituose etapuose), bet klaidu nepadare ir viska atliko taip kaip reikia. Ducati, kaip komentatoriai sake, 'ijungdavo turbo' tiesiosiose ir lengvai atsilosdavo pozicijas, bet posukiuose kaip visuomet greitis mazesnis. Todel ir susidare traukinys is ~15 motu paciame lenktyniu gale. Taigi panasu kad si sezona kovos Yamaha, Suzuki na ir gal kartais koks KTM issaus arba Ducati pagal trasos charakteristikas.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas