Nuo 2023-ųjų ne tik įsigalios naujas taršos mokestis, bet brangs ir degalai (21)

Nuo 2023-ųjų ne tik įsigalios naujas taršos mokestis, bet brangs ir degalai
logo Rugsėjo 30 d. 18:54, pexels.com

Liepos mėnesį pristačiusi naująjį taršos mokesčio reformos projektą, Vyriausybė netrukus gyventojams sudarė ir transporto taršos mokesčio skaičiuoklę, kurioje kiekvienas gali pasitikrinti, kokia suma nuo 2023-ųjų gali tekti paploninti piniginę. 

Šią savaitę Premjerė Ingrida Šimonytė patikino, kad nuo 2023-ųjų planuojama ne tik įvesti naują taršos mokestį, bet didinti ir dyzelino akcizą. Premjerė tokį sprendimą motyvuoja tuo, kad dabar dyzelino akcizai yra mažesni nei benziną, o tai skatina vairuotojus rinktis taršesnius automobilius. Atsižvelgiant į tai, kad akcizai sudaro beveik pusę degalų kainos, tai dyzelino kaina nuo 2023-ųjų gali kilti beveik 50 proc. 

Šį sprendimą priimti taip pat paskatino realiomis eismo sąlygomis Vilniuje matuota automobilių tarša, kurios rezultatai atskleidė: labiausiai orą teršia dyzelinu varomos transporto priemonės.

Vyriausybės sprendimui pritaria ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO), kuri šią savaitę pristatė Lietuvos transporto analizę. Jos išvados ir rekomendacijos aiškios: didžiausia problema Lietuvoje išlieka taršūs dyzeliniai automobiliai, dėl to reikia švaresnių degalų ir automobilių.

Naująjį taršos mokesčio projektą Vyriausybė Seimui svarstyti pateiks jau spalį. 


Komentarai (21)
Lauk is seimo
IP: d72c765 | 10/05 17:21 Atsakyti
Tai jus kr v sumazinkint benzino kaina, skatinkit taip, o ne kelkit dyzelino akcizu. Paprastas sprendimas, bet ne b l neapsimoka mat tokiu budu tarsos mazint
ddt
IP: 21ec4ad | 10/04 19:21 Atsakyti
Gidra
10/04 17:18

Eilinis sąžiningas Lietuvos Žmogelis gavęs atlyginimą valstybei susimoka 20 proc. GPM, 6,98 proc. PSD, 12,52 proc VSD, 21 proc PVM, tai yra jau virš 60 proc. Dar pridėkime akcizus, kitus mokesčius kuriuos mokame kiekviename žingsnyje. Nelabai kas ir lieka :)

ai, tai tu dar nežinojai, kad pirkdamas degalus, tu sumoki PVM nuo akcizo? :D
Gidra
IP: ea2ba41 | 10/04 17:18 Atsakyti
Eilinis sąžiningas Lietuvos Žmogelis gavęs atlyginimą valstybei susimoka 20 proc. GPM, 6,98 proc. PSD, 12,52 proc VSD, 21 proc PVM, tai yra jau virš 60 proc. Dar pridėkime akcizus, kitus mokesčius kuriuos mokame kiekviename žingsnyje. Nelabai kas ir lieka :)
Piktas
IP: fb1971d | 10/03 19:26 Atsakyti
Prisidengiant ekologija labai lengva durnint ir apiplėšti liaudį. Kitaip jie neištemptu. Ką išrinkom tą ir turim!!!
Gunteris
IP: d55295e | 10/03 14:14 Atsakyti
Idomiai čia jie šneka,brangs dyzelinas!
Kaip brangsta dyzelinas automatiškai brangsta viskas ! Absoliučiai viskas,nes vusas komercinis transportas nevezioja prekes su batareikom.O įmonė ne viena nedirbs i nuostuoli.Imone pasiims savo reikalinga procenta pakeldama ikaunius ir karusele seks viską!
Gal kas galvoja jei važinėja su benzu tai juos nelies,lies ir tuos kurie jokio transporto neturi
Visam pasaulį kaup pabrangina dyzelina - brangsta visakas
Šeima
IP: c08323b | 10/03 09:38 Atsakyti
Pries 1.5 menesio su seima gryzom is migracijos kur praleidom 15metu.
Ruošėmes kurtis ir gyventi Lt. Bet praleidus tevyneje vos keliolika savaiciu mes pamateme tokias valdzios sukurtas istatymu nesamones...kainu kelimai...zmoniu suvarzymai...ir t.t. tiek cia zmones neuzdirba kiek turi atiduoti. Zodziu visapusiskas valdzios sukurtas bordakas.
Uzsienyje taipogi mokejom didelius mokescius bet budavo solidus atlyginimai!!! kur sumokejes mokescius tau lieka ir gyvenimui ir taupymui, o kas cia Lt? graudu ziureti.
Tevyne mylim visa širdim bet kita savaitgali visa seima emigruojam vel atgal y uzsieni, ten nors jauciam kad gyvenam.
Aciu tiems kas kuria lietuvos istatymus, isvaret lauk is gimtines!!!!
Mario
IP: 22012db | 10/03 07:50 Atsakyti
Oi ilgai srepsime po konservu pridaryto jovalo valdzioja,
ddt
IP: 21ec4ad | 10/02 17:43 Atsakyti
lolol
10/02 15:41

kur čia tokios geros kainos? pas mūsų dyzelis jau 1,30+++. Kai dar pavasarį kainavo žemiau euro. Tai čia jau 30% kėlimas. O po akcizų kėlimo tai dyzelis bus apie 3€/ltr. Sėkmės su konservais ir narkomanais valdžioje!

Kaip suskaičiavai 3 eur/ltr pridėdamas 50 proc? Kokia tavo matematikos mokytojos pavardė?
lolol
IP: ae918c1 | 10/02 15:41 Atsakyti
ddt
10/01 14:24

Dyzelino akcizai mažesni už benzinas? Čia apie ką? Ir dyzelino kaina didėtų 50 proc? 1,8 Eur už litrą jei pagal šiandienines kainas? Seriously, redaktoriai?

kur čia tokios geros kainos? pas mūsų dyzelis jau 1,30+++. Kai dar pavasarį kainavo žemiau euro. Tai čia jau 30% kėlimas. O po akcizų kėlimo tai dyzelis bus apie 3€/ltr. Sėkmės su konservais ir narkomanais valdžioje!
Heiteris
IP: 8724c84 | 10/02 11:09 Atsakyti
T-ervis
10/02 08:38

Ko čia žliubia dauguma…pirkite mažesnius automobilius o ne didelius kibirus. Mažesniu kainos tikrai prieinamos o jeigu važinėjati 3 litru dyzeliais ar kitais tdi tai nėra ko verkti juk tokiu kainos daug didesnės už 1-1.5 litro benzininiu. Tikrai iš ubagiško gyvenimo važinėja su BMW ir žliubia koks gyvenimas blogas.

Čia nusišnekėjai nemažai.
1. Reikia atkreipti dėmesį, kur žmogus gyvena ir kiek kilometrų per dieną nuvažiuojama. Kitaip tariant rūšiuoti vairuotojus, kaip tai po truputi daroma kinijoje su visa populiacija.
2. Didžiuosiose miestuose, kuriuos turime 2, gerinti viešajį transportą. Skatinti miesto gyventojus gyventi aktyviau, į darbus keliauti be automobilio, 5 kilometrai nėra daug nueiti ar numinti dviračiu, tuo labiau paspirtukams ir 10 kilometrių nėra bėda. Verkiantys dėl žiemos sezono, galėtų pažiūrėti,kaip suomiai visus metus su dviračiais važinėja.
3. Mano situacija. Mielai imčiau benzininį ar elektrinį automobilį, tačiau mūsų keliai tragiški. Gyvenu kaime ir neturiu didelio noro persikelti į smirdanti miestą. Deja, jame dirbu (yra puikios sąlygos dirbti iš namų). Prieš metus ieškojau ilgai automobilio, prioritetai buvo, taupus, tylus, bent truputi komfortiškas automobilis, kalbant apie išlaikymą jis nėra brangus, jeigu sutvarkai kokybiškai. Benzinas būtų puiku, tačiau geresni benzininiai yra iki 5m senumo, tiesiog gaila būtų juo važiuoti žvirkeliu kasdien. Be to gailesčio, toks automobilis nemano piniginei, tai pat čia bloga investicija, jau nekalbant apie elektomobilius... Nusipirkau daugelio perkamus, daugelio nekenčiamą BMW automilį. Dyzelis (kasdiena bent 130km, 10% žvirkelio, 60% užmiesčio ir 30% miesto. Taip, tai visų giriamas 3L, e90 LCI, bet jis taupus, nelakstau tikrai, bet ir nesipainioju kitiems (norėčiau sulaukti ir iš visų), kai reikia lengvai galiu apvažiuoti kliūtis, galingi stabžiai, viskas ko man reikia ir ne taip baisiai skauda širdį laužant žvirkeliu.
4. Visi Lietuvos miestai drasiai galėtų imti pavyzdį iš skandinavijos šalių, taip mes neuždirbam kiek jie, bet turime dideles išlaidas, miestai išesmės gali pamiršti automobilius. Vilnius vasaros metu smirda savartynu dėl automobilių taršos, miesto centre apskritai turi būti uždraustas automobilių eismas.
5. Lietuviai, visi mes turime sovietinio palikimo, jeigu kaimynas turi gerą daiktą, mes turime turėti geresnį ir nesvarbu ar piniginė tai leidžia. Visi žiūrime, kaip kiti geresni gyvena, bet nematome, kaip toli esame nuėja nuo prasčiau gyvenančiųjų šalių.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas