„Red Bull“ Vilniuje – daugiau smulkmenų (46)

„Red Bull“ Vilniuje – daugiau smulkmenų
logo 2010 Rugpjūčio 17 d. 11:47, Red Bull/Getty Images
Rugsėjo 1 d. Vilniuje vyksiančiame „Red Bull Speed Avenue“ renginyje Lietuvos autosporto gerbėjai galės išvysti ne tik „Formulės-1“ bolidą vairuojantį Davidą Coulthardą bei „Red Bull“ mechanikų pasirodymą, bet ir ralio maratono bei „drifto“ profesionalų pasirodymus, skelbia „Red Bull“.
Vis labiau verda aistros artėjant rugsėjo 1-ajai. Tądien Konstitucijos prospekte Vilniuje bus atidarytas „Red Bull Speed Avenue“. Nuo 17 valandos 900 metrų ilgio ruožas virs „Formulės-1“ trasa, kurioje Vilniaus gyventojai ir svečiai galės išvysti tikrą F1 automobilį pilotuojamą tikros legendos – D. Coulthardo. Kaip tikrose F-1 varžybose važiavimų metu „boksuose“ dirbs „Red Bull Racing“ komanda.
Dar daugiau azarto programai suteiks vienas iš renginio vedančiųjų Kristijonas Kaikaris, jau 14 metų komentuojantis F-1 varžybas TV eteryje. Jis neabejoja, kad „Red Bull Speed Avenue“, kurioje susitiks ekstremaliausių automobilių sporto šakų profesionalai, – unikali galimybė.
„Per televizorių tu matai tik plokščią F-1 vaizdą – nei jo gylio, nei perspektyvos. O realybėje viską pajunti su prieskoniais – garso, kvapo... Ir dar – adrenalino. Jis tiesiog kabo ore. Tam tikra prasme – tai pritrenkiantis reginys, kurį praleisti būtų nedovanotina. Tai būtų įdomu pajusti ir išgirsti bet kuriam žmogui, net ir tam, kuris net nežino, kas yra toji Formulė“, – sako ilgametis F-1 komentatorius Kristijonas Kaikaris.
Tarp trijų F-1 važiavimų žiūrovai galės grožėtis ir lietuvių automobilių sporto profesionalų pasirodymais. Neįtikėtinas savo automobilių galimybes demonstruos ralio maratono lenktynininkas Benediktas Vanagas ir garsiausi Lietuvos „drifteriai“: Timas Simniška, Darius Balys, Evaldas Kovalenka ir Ramūnas Brūzga.
Po pirmojo F-1 pasirodymo „Red Bull Speed Avenue“ į trasą išvažiuos ralio maratono lenktynininko B. Vanago vairuojamas automobilis „Oscar 03 (T1)“. Praėjus savaitei po pasirodymo „Red Bull Speed Avenue“, tuo pačiu automobiliu B. Vanagas startuos 2010 m. prestižinėse pasaulinio garso Dakaro ralio serijos lenktynėse „Šilko kelias“ Rusijoje. B. Vanagas jau 14 metų atidavė automobilių sportui – nuo žiedinių lenktynių iki didelės patirties ir pasirengimo reikalaujančio Dakaro ralio maratono, kuriame jis itin sėkmingai startavo praėjusiais metais. Dar būdamas naujokas, 2009 m. „Šilko kelio“ ralio maratone B. Vanagas laimėjo net du greičio ruožus ir užėmė 5-ąją vietą klasėje.
Pasak B. Vanago, tiesoje Konstitucijos prospekto trasoje, idealiai tinkančioje F-1, sunku parodyti visas automobilio, pritaikyto neišvažiuojamiems keliams įveikti, galimybes. Tačiau žiūrovams rengiama ypatinga programa, kuri kol kas laikoma paslaptyje.
Daug kam dar nematytą reginį pademonstruos ir „Lexus SC300“, BMW 530 ir 2 „Nissan Silvia“ vairuosianti „drifto“ komanda – vieni iš labiausiai patyrusių automobilių slydimo meistrų Lietuvoje ir Baltijos šalyse. T. Simniška (Timčikas / „drifter.lt“ komanda) yra vienas pirmųjų „drifterių“ Lietuvoje, laimėjęs 2008 metų sezono „Drifto karaliaus“ titulą. T. Simniška šio sporto gudrybių mokėsi ir Japonijoje – šalyje, iš kur kilęs šis sportas.
Tai pačiai komandai priklausantis D. Balys (V8 / „drifter.lt“ komanda) – taip pat nuolat sukasi geriausiųjų trejetukuose. Žiūrovus taip pat turėtų sužavėti E. Kovalenkos (Efka / „D1Sport“ komanda) ir R. Brūzgos (Packman / „DJMArt“ komanda) pasirodymas. Nors važinėja labai panašiais automobiliais, šių „drifterių“ temperamentai itin skirtingi. E. Kovalenka – talentingas ir apskaičiuojantis riziką, o Ramūnas – karštas ir spaudžiantis iki galo. Rugsėjo 1 d. Vilniuje ši ketveriukė kartu oficialiai važiuos pirmą kartą.
Visa tai verta pamatyti, todėl „Red Bull Speed Avenue“ kviečia visus jau rugsėjo 1 d., 17 val. į tikrą greičio, jėgos ir adrenalino fiestą sostinės Konstitucijos prospekte.


Komentarai (46)
kingvitalijus
| 08/19 14:50 Atsakyti
Na ka, net bunant F-1 fanu puse savo gyvenimo, liksiu nepamates gyvai... nes tikrai... vaziuot per visa Lietuva... aisku, vis ne per visa Europa, bet vistiek... Rugsejo 1? wtf?
Ellwiss
| 08/19 10:26 Atsakyti
Netinkamesnes datos ir laiko jau parinkt neimanoma.
Sobieski
| 08/18 22:12 Atsakyti
Jo, nesamone su laiku ir data ... I rengini gales subekt visi bedarbiai, nes kiti, tie kas dirba, dar dirbs, arba tik baigines darba, ir kamsciai bus jibitvajumat kokie...
dtmdainis
| 08/18 21:30 Atsakyti
to profesor---AS pritariu karoc 2 dienas iseiginiu turiu imt kad red buli pamatyt-ziauru, rimtai kas organizavo, galejo kedainiuose ar dar kur ir vapse penktadieni, 4-5h minsiu as iki to Vilniaus-jomajo.
F-1.lt STATYKIT MUM TRIBUNAAAAA :D :D :D ;D cia rimtai.
tomas29
| 08/18 19:01 Atsakyti
Butinai reikes sudalyvaut! Varyk Ramai! :)
Napanee
| 08/18 18:27 Atsakyti
O,Packman'as Vilniuje.Bus smagu žvilgterėt :)
professor
| 08/18 10:47 Atsakyti
o jeigu yra taip ir renginio laikas nebus pakeistas, tai susikiškite sau tą Red Bulį į užpakalį
professor
| 08/18 10:44 Atsakyti
Kas sumastė renginį daryti darbo dieną 17 valandą????? Nebent visiški glušai. Optimaliausiai renginį reikia pradėti 19 val., kad spėtų ir iš kitų miestų žmonės atvažiuoti. Dabar padarytas renginys grynai Vilniaus žmonėms, ir tai nedirbantiems tuo metu. Negi F-1 domimasi Lietuvoje tik Vilniuje??? Vienu žodžiu, renginį organizuoja visiški neišmanėliai. Arba tie žąsinai yra suinteresuoti į renginį pritraukti kuo mažiau žmonių
ARTOS
| 08/18 09:41 Atsakyti
manau saunus bus pirma karta Vilniuje toks renginys nes taip jau per ta krize pamirse si sporta televizija o cia bus relybeje plika akimi gales pamatyti zmones kurie nemate tikro bolido ir jo tikro gausmo tik gaila kad mazai gales isvystyti greicio bet yr kaip yr :))
Senelis
| 08/18 09:11 Atsakyti
Vytia...padaryk vaikams išeiginę...na o F-1.lt mums galėtų kokią VIP tribūną pastatyti?
×

TOP naujienos